Ostatnia przesyłka

kzarecka

2009-02-12

ostatnia_przesy322ka_160Mój dziewięcioletni bratanek zadał mi w zeszły weekend pytanie: "A czy ta nowa zagadka Morsa i Pinky też będzie rozwiązywana na wycieczce?". Pytanie dobre. A nawet bardzo dobre, gdyby nazwać chłopca fanem przygód stworzonych przez Dariusza Rekosza. W poprzedniej książce para szkolnych detektywów rzeczywiście musiała na wycieczce robić coś zupełnie innego niż zwiedzanie. Tym razem na bohaterów Rekosza czeka afera przemytnicza. Dla każdego fana Morsów wiadomość: w księgarniach jest już "Mors, Pinky i ostatnia przesyłka".O książce - Szkolni detektywi – Mors i Pinky – przez przypadek wpadają na trop międzynarodowej afery przemytniczej, w której macza palce ich sąsiad zza ściany. A wszystko zaczyna się od momentu, gdy rodzice Morsa wyjeżdżają na weekend – porwanie, pościg i strzelanina, czyli mrożąca krew w żyłach gangsterska przygoda!

Mors, Pinky i ostatnia przesyłka to najnowszy tom z serii książek Dariusza Rekosza o przygodach pary szkolnych detektywów i uczniów jednej z okolicznych podstawówek, Leszka Morszola (pseudonim: Mors) i Ali Pankiewicz (pseudonim: Pinky). Na co dzień Mors i Pinky nie wyróżniają się niczym szczególnym – ściągają na klasówkach, odpowiadają przy tablicy, po lekcjach spotykają się z kumplami. Jednak drzemie w nich niesamowita smykałka do rozwiązywania wszelkich detektywistycznych zagadek.

Leszek to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z Gwiezdnych Wojen, teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie. Zaś Ala ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

Dariusz Rekosz (twórca porywaczy, złodziei i przemytników): - Czy widzicie tego faceta na okładce? To nie jest Święty Mikołaj! Czy wiecie, kto mieszka za ścianą w waszym bloku? To nie jest Królewna Śnieżka! Jeżeli myślicie, że na kartach książki pod tytułem "Mors, Pinky i ostatnia przesyłka" spotkacie Listonosza Pata, to jesteście w błędzie! Porwanie, pościg, strzelanina i trop prawdziwej, międzynarodowej szajki gangsterów - oto co Was teraz czeka. Koniecznie musicie przeczytać tę książkę... oczywiście jeżeli jeszcze do tej pory nie obleciał Was blady strach... Chcecie przeżyć dreszczyk prawdziwych emocji, które towarzyszą Morsowi i Pinky? Zobaczcie, co kryje się pod postacią "ostatniej przesyłki". A gdybyście jednak poczuli się niezbyt pewnie - zawsze możecie do mnie napisać: autor@mors-pinky.pl

KaHa

Tagi: Dariusz Rekosz, Mors Pinky i ostatnia przesyłka, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany