Kuszenie Davida

kzarecka

2009-02-20

kuszenie_davida_160Sławny i bogaty, a raczej chęcia bycia sławnym i bogatym, to często spotykany wątek w literaturze. Douglas Kennedy również nie silił się wymyślanie czegoś nadzywczajnego i poszedł utartym szlakiem. Za złe raczej nie można mu tego mieć, gdyż "Pokusa" - książka, którą stworzył, została zabarwiona szyderczym humorem (a to zawsze jakiś plus). Jego bohater najpierw jest biedny i z pewnością nie zalicza się do najbardziej popularnego grona, póżniej wspina siępo szczeblach kariery w boskim Hollywood i staje się pewnego rodzaju bożyszczem, a następnie podpisuje pakt z diabłem. Najwidoczniej tak to się robi w krainie gwiazd.


O książce - David Amitage, scenarzysta, nie zrobił kariery. Pracuje w księgarni i ledwo wiąże koniec z końcem, w jego małżeństwo wkradła się rutyna, a jedyną radością jest kilkuletnia córeczka. Gdy telewizja kupuje jego scenariusz, z dnia na dzień zdobywa pieniądze i sławę, ulega pokusie efektownego romansu. Pewnego dnia dostaje tajemniczą propozycję za miliony dolarów... Czy w takiej sytuacji każdy z nas straciłby poczucie rzeczywistości? Pełna napięcia historia pewnej intrygi na tle świetnie opisanej rzeczywistości Hollywoodu. Ale przede wszystkim sugestywna opowieść o tym, jak łatwo dajemy się omamić bogactwu, zapominając, co naprawdę ważne.

Douglas Kennedy "Pokusa"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200 mm; Liczba stron: 368; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-247-0734-8

KaHa

Tagi: Douglas Kennedy, Pokusa, Hollywood, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany