Bogowie i Anioły Campbella

kzarecka

2009-02-23

bogowie_i_anio322y_cambellaPo imponującym debiucie Alana Campbella przyszedł czas na powtórkę z rozrywki. "Noc Blizn" okazała się wielkim sukcesem (zwłaszcza w USA i Wielkiej Brytanii). Książkę wychwalali wszyscy: i krytyce, i pisarze fantasy, i czytelnicy. Właśnie dlatego ci "wszyscy" z niecierpliwością czekali na drugi tom opowieści o mieście Deepgate i jego mieszkańcach. Niebo, Piekło, Otchłań Przeznaczenia... Gdzie trafią bohaterowie "Żelaznego Anioła"? Z wielką przyjemnością zapowiadam tę powieść. Z wielką, gdyż sama należę do "wszystkich". Na marginesie - już niedługo recenzja. I jeszcze jedno - książka w sprzedaży od 25 lutego.


O książce - Łańcuchowe miasto Deepgate legło w gruzach, na Martwych Piaskach jest mnóstwo uciekinierów. Spine, świątynni zabójcy, nie mogą się pogodzić z utratą swojego kościoła i próbują siłą powstrzymać exodus mieszkańców miasta.
Rachel i młody anioł Dill zostają zawleczeni do świątynnych izb tortur… ale kiedy z otchłani pod miastem wstaje czerwona mgła, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Po śmierci boga Ulcisa brama do Piekła pozostaje niestrzeżona i potężne siły, które rządzą w niezmierzonych ciemnościach pod Deepgate, dostrzegają swoją szansę.
Tylko synowie bogini Ayen rozumieją nowe niebezpieczeństwo. Cospinol, bóg morza i mgły, przybywa, żeby uratować świątynię swojego brata i dopaść jego morderców. Jego koszmarny statek spowity mgłą, inna wersja piekła, już dotarł do Sandport.
Tymczasem Rachel pragnie jedynie zachować swojego towarzysza przy życiu. Po ucieczce z więzienia, ścigana przez wrogów, musi wybrać się w niebezpieczną podróż przez Martwe Piaski, żeby dotrzeć do odległych krain, Pandemerii i Coreollis. Jednakże pola bitewne w Coreollis są skazane na to, żeby stać się miejscem starcia potęg, walki ludzi, bogów, archontów i niewolników, których tragiczna sytuacja zmusiła do zawarcia sojuszu. O wyniku tej bitwy zadecyduje nie siła, lecz poświęcenie. I nieważne, kto wygra, będzie to zła wiadomość dla wszystkich… oprócz wciąż rosnących armii Piekła.

Alan Campbell "Żelazny Anioł"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Anna Reszka; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 348; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-120-1

KaHa

Tagi: Alan Campbell, Żelazny Anioł, Noc Blizn, recenzja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany