Mistrz... wszelaki

kzarecka

2009-02-27

mistrz_wszelaki_160.Jeffery Deaver, autor thrillerów psychologicznych i mistrz wybuchowego suspensu, prezentuje najbardziej elektryzującą z dotychczas napisanych powieści. Tak brzmi zapowiedź "Maga". Jako miłośniczka prozy Deavera powiem tylko jedno - warto. Dobrze, powiem więcej - naprawdę warto. Pisarz poprowadzi was tak krętą drogą, że nawet po tym, gdy się zgubicie, a następnie odnajdziecie szlak, będziecie na złej drodze. Z tego jednak Deaver słynie. Wprawdzie to kolejne wydanie "Maga", ale... czy to ma znaczenie? Jeśli nie czytaliście, czekajcie do 10 marca i lećcie do księgarni. A jeśli czytaliście, no cóż, drugi raz nie zaszkodzi.


O książce - Akcja rozpoczyna się w prestiżowej szkole muzycznej w Nowym Jorku. Morderca, uciekając z miejsca zbrodni, zamyka się w jednej z klas. Kiedy rozlega się w niej krzyk, a potem strzał, policja wyważa drzwi. Klasa jest pusta. Lincoln Rhyme i Amelia Sachs postanawiają pomóc w śledztwie. Dla ambitnej Sachs jest to szansa na awans. Przykuty do wózka Rhyme wierzy, że jego protegowana wytropi diabolicznego mistrza iluzji, popełniającego coraz bardziej potworne morderstwa. Rhyme i Sachs muszą przedrzeć się przez dym i lustra, aby zapobiec potwornej zemście, która mogłaby się też okazać najbardziej spektakularnym zniknięciem, jakie widział świat.

"Gazeta Wyborcza": - Powieści Deavera cechuje niesamowita szybkość akcji, której mogą mu pozazdrościć mistrzowie thrillera, połączona z rzetelnym dedukcyjnym śledztwem, którego nie powstydziliby się autorzy klasycznych powieści kryminalnych. Jego bohater Rhyme, choć sam mówi o sobie, że jest kryminalistykiem, to detektyw z prawdziwego zdarzenia. Jest nie tylko obdarzony niezwykle przenikliwym umysłem i doskonale kojarzy fakty, ale także ma o wiele szerszą wiedzę, specjalizuje się w historii Nowego Jorku, jest przyzwoicie wykształconym chemikiem, a przede wszystkim wierzy w naukę z bezgranicznym, XIX-wiecznym zapałem. Pod piórem Deavera powieść kryminalna osiąga swoje szczyty.

Jeffery Deaver "Mag"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie:Krzysztof Sokołowski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 448; Okladka: miękka; ISBN: 978-83-7648-079-4

KaHa

Tagi: Jeffery Deaver, Mag, książka, mistrz,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany