Układanka tajemnic dyscypliny

kzarecka

2009-03-02

uk322adanka_tajemnic_dyscypliny_160.Powieść psychologiczna z elementami thrillera, która łączy w sobie wizjonerstwo Kurta Vonneguta i Philipa K.Dicka, elementy suspensu Michaela Crichtona, oraz psychologiczną prawdę postaci Stephena Kinga. "Dyscyplina" - tak brzmi tytuł książki, która zasłużyła na powyższe porównania. Paco Ahlgren - to z kolei personalia debiutanta, który ową "Dyscyplinę" nam zaserwował. Od powieści podobno ciężko się oderwać, wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Brzmi zachęcająco, może więc warto nieco mocniej się nią zainteresować. Tajemnica, muzyka, wschodnia filozofia i szachy...


O kiążce - Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia? Douglas Cole jest prześladowany – i chroniony – ale o tym nie wie. Jego życie zdruzgotała niewytłumaczalna tragedia, jego umysł nawiedzają upiorne wizje, im bardziej jednak kwestionuje naturę straszliwych wydarzeń rujnujących mu życie, tym trudniej mu znaleźć odpowiedź. Zepchnięty na krawędź szaleństwa, Douglas rozpoczyna rozpaczliwą psychiczną walkę z wrogiem, którego nie widzi i nie rozumie. Rozstrzygnięcie tej bitwy zaważy na losach całej ludzkości.

Łącząc filozoficzną namiętność z elektryzującym napięciem fabuły, "Dyscyplina" stanowi wiwisekcję naszych założeń dotyczących granic percepcji i rzeczywistości. W powieści o walce Douglasa Cole’a o świat bez granic Paco Ahlgren swobodnie splata twardy, szorstki realizm z oszałamiająco rozległą wizją intelektualną.

Nicole A. Denardo "Creative Writer": - Nie mogłam się od tej książki oderwać. To jedna z najbardziej wyjątkowych powieści, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Łączy podróże w czasie, grę na giełdzie i religię, jeśli to w ogóle możliwe. Paco Ahlgrenowi się udało, a rezultat jest fascynujący. Postaci, sytuacje, dialogi i styl pisarski są wszystkie najwyższej klasy. Nie mogę się doczekać jego następnej książki!

"El Paso Times": - Potężny, wizjonerski thriller, który czyta się jednym tchem.

"BookPeople": - Kiedy autor pisze powieść na podstawie swoich pasji, wśród których jest fizyka kwantowa i taoizm, zapowiada się naprawdę ciekawa jazda! W “Dyscyplinie”, debiutanckiej powieści zamieszkałego w Austin Paco Ahlgrena, roi się od pełnokrwistych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. Stanowczo warto sięgnąć po tę powieść, budzącą skojarzenia z prozą Philipa K. Dicka i Kurta Vonneguta.

Paco Ahlgren "Dyscyplina"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Jan Hensel; Format: 142 202 mm; Liczba stron: 520; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-002-2

KaHa

Tagi: Paco Ahlgren, Dyscyplina, książka, Stephen King,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany