Najnowszy Grisham!

kzarecka

2009-03-05

najnowszy_grisham_160Na swoje dwudziestolecie wydawnictwo Amber wypuszcza na rynek największy od czasów "Firmy" thriller polityczny. Skoro "Firma" to John Grisham. Skoro John Grisham to literacka uczta. Autora miliony (można rzec, że w każdym znaczeniu tego słowa) kochają od samego początku. Był młodym adwokatem, gdy napisał swoją pierwszą powieść. Nikt nie chciał jej wydać. Znalazło się jedno małe wydawnictwo, które postanowiło spróbować. I co? O kolejną książkę bili się już wszyscy. A teraz? "Prawnik", bo to dzisiaj główny wątek, wyszedł w USA w nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy (pierwszy tydzień sprzedaży i książka była numerem jeden na najważniejszych listach bestsellerów), a Paramount Pictures już realizuje film na podstawie powieści (główną rolę zagra Shia LaBeouf znany między innymi z "Transformersów").


O książce - Posada w największej kancelarii prawniczej świata. Pensja, o jakiej nawet najlepszy student prawa nie śmie marzyć. Propozycja, której nie można odrzucić... ani przyjąć. Kyle McAvoy to młody absolwent Yale, któremu świat powinien paść do stóp - a tymczasem jego życie staje się koszmarem. Zmuszony szantażem do przyjęcia posady na Wall Street w najbardziej prestiżowej firmie prawniczej świata, Kyle staje się pionkiem w zabójczej grze korporacyjnego szpiegostwa. Tak jak inny młody prawnik, Mitch McDeere z "Firmy", Kyle jest wtrącony w sytuację, która go przerasta. I tak jak Mitch, Kyle nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc, ani miejsca, gdzie mógłby się schronić.

John Grisham "Prawnik"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3306-2

KaHa

Tagi: John Grisham, Prawnik, Firma, film, książka, Shia LaBeouf,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany