Martwy aż do zmroku a później już tylko czysta krew

kzarecka

2009-03-09

martwy_a380_do_zmroku_a_p378niej_ju380_tylko_czysta_krew_160Alan Ball (scenarzysta) otrzymał nagrodę dla przełomowego twórcy filmowego. Na swoim koncie ma jednak zdecydowanie więcej wyróżnień: Oscara za scenariusz do "American Beauty", Złotego Globa, Emmy i kilka innych statuetek. Jeśli chodzi o seriale, zasłynął dzięki "Sześć stóp pod ziemią" (choć na koncie miał już znaną "Grace w opałach"). Teraz miłośnicy seriali zachwycają się jego "Czystą krwią" (od zeszłego miesiąca na HBO). A "Czysta krew" to nic innego jak ekranizacja intrygującej powieści "Martwy aż do zmrok". Książka o wampirach, która może przyprawić was o dreszcz emocji, wyszła spod pióra Charlaine Harris (pisarkę możecie kojarzyć z "Grobowego zmysłu" i "Grobu z niespodzianką"). "Martwego..." sprezentuje nam Mag. Niestety dopiero... w czerwcu.


O serialu: - Tego jeszcze nie było - wampiry wychodzą z ukrycia, by walczyć o prawo do bycia równoprawnymi obywatelami. Akcja serialu toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy to po opracowaniu przez japońskich naukowców sposobu produkcji sztucznej krwi (Tru:Blood), wampiry przestają ukrywać się w trumnach i zaczynają domagać się społecznej akceptacji. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.
Główną bohaterką jest Sookie Stackhouse (Anna Paquin), kelnerka w niewielkim barze, która dobrze wie, co znaczy "być innym". Sookie posiada niezwykły dar czytania ludzkich myśli, a poza tym jest zafascynowana wampirami, które, tak samo jak ona, różnią się od reszty ludzi. Pewnego dnia w barze pojawia się przystojny mężczyzna, 173-letni wampir Bill (Stephen Moyer), w którym Sookie zakochuje się bez pamięci. Decyduje się także z nim zamieszkać, ale czas pokaże, że życie z wampirem to pasmo niekończących się kłopotów.

KaHa

Tagi: Czysta krew, serial, książka, Martwy aż do zmroku,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany