Czy powieść Grubera to... podróbka doskonała?

kzarecka

2009-03-11

gruber_ksi281ga_powietrza_i_cieni_160Michaela Grubera powinniście kojarzyć dzięki słynnej trylogii "Zwrotnik nocy", "Dolina kości", "Noc jaguara". To właśnie dzięki niej pisarz uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych amerykańskich autorów książek sensacyjnych. Tym razem w wasze ręce może trafić "Księga powietrza i cieni". Powieść, która przyniosła Gruberowi kolejne dobre noty. W "Booklist" napisano:- Posługując się ambitnie trzema planami czasowimi i trzema punktami widzenia, Gruber podnosi gatunek thrillera na wyższy poziom, przyśpiesza tempo akcji, a jednocześnie pozwala swoim bohaterom odbyć przekonującą podróż w głąb siebie.


O książce - Gdzie został ukryty manuskrypt nieznanej sztuki Szekspira? Na tle popularnych tzw. thrillerów szekspirowskich powieść Grubera wyróżnia się fascynującą fabułą, formą i bogactwem refleksji o dawnym i współczesnym świecie. Z jednej strony jest to barwny thriller historyczny o samym Szekspirze, szpiegowanym przez swych wrogów. Z drugiej – całkiem współczesny kryminał, którego bohaterem jest Jake Mishkin, prawnik przypadkowo wciągnięty w gigantyczną i niebezpieczną aferę wokół odnalezienia rękopisu sprzed czterystu lat. Trzeci z misternie ze sobą powiązanych wątków to romans pewnego miłośnika kina (także polskiego!) z tajemniczą introligatorką, też szukającą manuskryptu... Doskonała, inteligentna, jedyna w swoim rodzaju zabawa.

Żyjemy w świecie podróbek doskonałych. Czy Szekspira też da się podrobić?

"Denver Post": - Michael Gruber dołącza do elitarnej grupy pisarzy, którzy potrafią mrozić krew w żyłach i prowokować umysły czytelników do myślenia.

"Publishers Weekly": - Tajemnicze zabójstwo szekspirologa, strzelanina na ulicach Queens i nietypowy romans składają się na fascynującą lekturę.

Michael Gruber "Księga powietrza i cieni"; Wydawnictwo: Świat Książki; Tłumaczenie: Zbigniew Batko; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: miękka; ISBN: 978-83-247-1503-9

KaHa

Tagi: Michael Gruber, Księga powietrza i cieni, Noc jaguara,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany