Targi warte poznania

kzarecka

2009-03-13

targi_warte_poznania_160Jedne z najpiękniejszych Targów Książki - VIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka Dla Dzieci i Młodzieży, właśnie ruszają. Potrwają od 13 do 15 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Żadne inne targi nie niosą tyle radości, dziecięcego uśmiechu i jak mawiają niektórzy "pozytywnej energii". Bez dwóch zdań - ta książkowa impreza jest wyjątkowa. Spotkania z autorami, warsztaty dla najmłodszych, wystawy ilustracji, grafiki i fotografii, zabawy, konkursy, Pegazik i wiele, wiele innych atrakcji. Stolica Wielkopolski reklamowała się kiedyś hasłem: "Miasto warte Poznania". Szczerze mogę dodać - oto Targi warte poznania.


Poznańskie Spotkania Targowe – Książka Dla Dzieci i Młodzieży zrodziły się z troski o dziecko, jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Jest to pierwsza w Polsce impreza targowa w całości poświęcona książce dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem książki edukacyjnej. Targi książki odbywają się równolegle z Targami Edukacyjnymi, prezentującymi około 350 szkół różnych stopni i specjalności, także spoza Polski, oraz Salonem Wyposażenia Szkół. Co roku imprezę odwiedza ok. 40 tysięcy osób.

Wybitni twórcy i osoby zasłużone dla promocji książki co roku nagradzane są dwiema statuetkami "Pegazika". Nagroda ta cieszy się wysokim prestiżem. Statuetki pegazika to trójwymiarowe odzwierciedlenie symbolu Książki dla Dzieci i Młodzieży - małego pegazika na biegunach, którego autorem jest ilustrator Bohdan Butenko.

W tym roku statuetki trafią do rąk:

* poetki Joanny Kulmowej (w kategorii Twórca Książki dla Dzieci),

* autorki programu "Moliki książkowe" w TVP1 Małgorzaty Berwid (w kategorii Przyjaciel Książki dla Dzieci).


Godziny otwarcia:

* piątek i sobota: 10.00-18.00

* niedziela: 10.00-16.00

Wstęp WOLNY.

KaHa

Tagi: Targi dla Dzieci i Młodzieży, Targi Książki, Targi w Poznaniu,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany