Zabierz go sobie!

kzarecka

2009-03-13

zabierz_go_sobie_160Jeśli oglądaliście film "Jak stracić chłopaka w 10 dni" i owy film przypadł wam do gustu, już 20 marca będziecie mogli pośmiać się przy podobnych "klimatach". "Jak pozbyć się Matthew" to debiut Jane Fallon. Pokrótce - kochanka pragnie usidlić swojego ukochanego mężczyznę. Mężczyzna jednak już dawno został usidlony przez żonę. Żona jednak doprowadza go do ostateczności i mężczyzna trafia wreszcie w pełni w ramiona kochanki. Po chwili kochanka stwierdza, że wpadła we własne sidła i jeśli nie odgryzie sobie nogi i nie ucieknie, padnie. I jak tu teraz pozbyć się "ukochanego"? Reklamacja raczej nie będzie uwzględniona.


O książce - Słodko-gorzka, pełna celnych a przy tym jadowitych spostrzeżeń, historia opowiadana z perspektywy "tej trzeciej" - kochanki żonatego mężczyzny. Helen wdała się w romans ze swoim szefem. Niestety to, co miało być tylko przygodą, przerodziło się w regularny (bo nie stały) związek. Matthew ma żonę, dzieci, zobowiązania rodzinne i jakoś nie może dojrzeć, by rzucić to wszystko dla kochanki. Do czasu. Gdy rodzinne Święta Bożego Narodzenia zamieniają się w festiwal awantur, Matthew nagle wyznaje prawdę, pakuje walizki i zjawia się na progu Helen. Wreszcie... Ale wystarczy kilka dni, by ex-kochanka, a teraz kandydatka na małżonkę odkryła, że były obiekt westchnień niemożebnie ją wkurza, co generalnie nie wróży dobrze na przyszłość. Próby dogadania się z jego dorastającymi dziećmi też nie przynoszą pożądanych rezultatów. Zmęczona Helen tęskni za wolnością, którą dopiero, co utraciła, jednak jak pozbyć się zakochanego Matthew? Sposoby, do których posunie się zdesperowana kobieta bywają komiczne. Przemiana w jędzę, zołzę i zaniedbaną brzydulę to widocznie za mało. Musi działać na kilku frontach. A może uda się jej przekonać żonę Matthew, by zabrała go sobie z powrotem?

Jane Fallon "Jak pozbyć się Matthew"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Blanka Kwiecińska-Kuczborska; Liczba stron: 400; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-816-4

KaHa

Tagi: Jane Fallon, Jak pozbyć się Matthew, jak stracić chłopaka w 10 dni,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany