I Bóg ci nie pomoże, nie pomoże?

kzarecka

2009-03-17

i_bg_ci_nie_pomo380e_160Czy zapowiedź powrotu Syna Bożego w chwale okaże się prawdziwa? To pytanie sprawiło, że po książkę "Dzień zagłady" sięgnęło wielu, wielu ludzi. Na świecie sprzedano aż dwadzieścia milionów egzemplarzy tej serii. Powieść Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa utrzymywała się na liście bestsellerów "New York Timesa" 57 (!) tygodni, a "USA Today" uznało książkę za jedną z najważniejszych ostatniego ćwierćwiecza. Jedna sekunda i... znikają miliony ludzi. Pozostała garstka. Religijna bajka czy dramatyczna rzeczywistość? Sięgnijcie po powieść i sprawdźcie.


O książce - Gdy pewnego dnia, w jednej sekundzie, znikają na całym świecie miliony ludzi cywilizacja staje twarzą wobec totalnej katastrofy. To tajemnicze wydarzenie powoduje kolejne konsekwencje. Samoloty pozbawione pilotów, pociągi bez maszynistów a samochody, których kierowcy nagle zniknęli, wywołują nowe pasma katastrof. Chaos jaki ogarnia ziemię prowadzi do nieprzewidywanych konsekwencji politycznych i gospodarczych na globalną skalę.

W krótkim jednak czasie okazuje się, że pozostali na ziemi ludzie są świadkami wypełnienia się proroctwa biblijnego zwiastującego początek procesu końca świata. Ich wierzący przyjaciele, członkowie rodzin czy znajomi zostali pochwyceni i przeniesieni do Królestwa Bożego. Oni sami jednak zostali pozostawieni z powodu braku wiary w sercach. To co dotąd wielu uważało za religijną bajkę nagle stało się dramatyczną rzeczywistością.

Kto został wzięty, a kto pozostawiony? Jak się mają kolejne proroctwa o nadchodzącym "pokoju światowym" i wielkim ucisku do zapowiadanego przez Biblię Antychrysta, który ma objąć władzę nad całą ziemią? A co z tymi co zostali pozostawieni? Czy mają jeszcze szanse na zbawienie?

Tim LaHaye i Jerry B. Jenkins odkrywają jak współczesny świat, rządzony przez ponadnarodowe korporacje, dążący do globalizacji i unifikacji monetarnej jest blisko wypełnienia proroczych biblijnych zapowiedzi. Czy tak będzie wyglądać czas apokalipsy? Razem z bohaterami tej sensacyjnej powieści przeżyjmy owe chwile. A może już się zaczęło...

Tim LaHaye, Jerry B. Jenkins "Dzień zagłady"; Wydawnictwo: Vocatio; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7492-086-5

KaHa

Tagi: Tim LaHaye, Jerry Jenkins, Dzień zagłady, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany