Dozorcy małpiarni?

kzarecka

2009-03-20

dozorcy_ma322piarni_160Zachodzisz w ciążę i myślisz: "Urodzi się piękne, grzeczne dziecko. Nie będzie płakać, nie będzie krzyczeć, nie będzie marudzić. Kolek nie dostanie. Sikać natychmiast nauczy się do nocnika. Nie będzie łapać brudnymi rączkami sprzętów elektronicznych, nie będzie wkładać paluszków do gniazdka" i tak dalej, i tak dalej. Rodzisz i nagle twoje dziecko płacze, krzyczy, marudzi, ma kolki. To i tak pół biedy. Później może być gorzej. Później może być walka ze sprzętem i gniazdkami. Nagle stwierdzasz (nie, nie stwierdzasz; ty na ogół tego nie widzisz), że w domu rządzi dziecko a nie ty. "Nianiu, na pomoc!" (Deborah Carrol i Stella Reid) to poradnik gwiazd programu, który króluje w TVN Style. Poradnik, który podpowiada, co robić, by przejąć znowu kontrolę.

O książce - Twój dom stanął na głowie? Pierwsze skrzypce grają w nim dzieci? Masz wrażenie, że jesteś raczej dozorcą małpiarni, a nie rodzicem?
Trzymaj się. Gdy Twoja rodzina popada w tarapaty, do akcji wkraczają Nianie do zadań specjalnych. Bo dzieci nie rodzą się nieznośnymi bachorami; nieznośnymi bachorami dzieci się stają. Nikt nie wie o tym lepiej niż Niania Deb i Niania Stella – gwiazdy programu "Nianiu, na pomoc!". Co tydzień tysiące widzów TVN Style gromadzą się przed telewizorami, by zobaczyć, jak nianie przejmują stery i przemieniają kolejny rodzinny młyn w oazę spokoju i porządku. Niestraszne im karczemne awantury - Niania Deb i Niania Stella pomagają rozwydrzonym dzieciom i zdezorientowanym rodzicom stać się rodziną, którą zawsze chcieli być.
Teraz nianie dzielą się swoją wiedzą z tysiącami innych rodzin na całym świecie, które miotają się w poszukiwaniu niezawodnych rozwiązań. Pokazują, że w pierwszej kolejności zmienić się muszą rodzice – bo gdy za złe zachowanie nie ponosi się konsekwencji, dzieci szybko zdają sobie sprawę, że nie ma powodu, dla którego miałyby przestać dokazywać. A gdy mama i tata nie wiedzą co robić, dowodzenie przejmują dzieci. Nauczysz się, jak stawiać czoła problemom, jak być twardym a zarazem kochającym, jak porozumiewać się łatwo i efektywnie i jak wprowadzić jasne Zasady Domowe.
Poradnik "Nianiu, na pomoc!" – Nianie do zadań specjalnych pomoże Ci radzić sobie w sytuacjach, które wymknęły się spod kontroli.

Fragment

Chciałybyśmy zaordynować każdej matce i każdemu ojcu magiczną pigułkę, po której wszystkie dzieci w cudowny sposób zaczną zachowywać się jak aniołki – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Takiej pigułki niestety nie ma. Jest tylko konsekwencja, determinacja i dyscyplina. Koniec z lenistwem! Jeśli chcecie, aby w Waszym domu żyło się szczęśliwie i spokojnie, musicie jak najwcześniej stawić czoła problemom – z pełnym przekonaniem i konsekwencją. Jeśli problem jest niewielki, zajmijcie się nim już teraz. Smoczek łatwiej zabrać niemowlakowi niż trzylatkowi. Wszyscy rodzice, którzy dzwonią do naszego programu, błagając nas o pomoc, sami w razie kłopotów wychowawczych zwykle idą po linii najmniejszego oporu. Tak im to już weszło w krew, że nie wiedzą, jak mieliby zareagować inaczej. Szczerze? Naszym zdaniem każdy rodzic w głębi duszy zdaje sobie sprawę, że gdy w supermarkecie mówi do dziecka: "Tak, możesz zjeść ten batonik przed obiadem, o ile wreszcie się zamkniesz i ludzie przestaną tak na mnie patrzeć i myśleć, że jestem wyrodną matką”" wybiera najłatwiejsze wyjście i kiedyś za to zapłaci – nie tylko przy kasie supermarketu. Filozofia niań jest prosta: dziecko nie rodzi się nieznośnym bachorem, nieznośnym bachorem dziecko się staje – za sprawą rodziców, którzy nie potrafią mu odmówić, nie są w stanie pociągnąć go do odpowiedzialności za złe zachowanie i nie umieją się porozumiewać. Wierzymy w Rodzicielstwo Rozsądne. Gdy bierzemy w obroty dorosłych, uczymy ich dorosnąć i stać się rodzicami.

Deborah Carrol, Stella Reid, Karen Moline "Nianiu, na pomoc!"; Wydawnictwo: Red Horse; Format: 180 x 232 mm; Liczba stron: 328; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60504-57-4

KaHa

Kup książkę

Tagi: Deborah Carrol, Stella Reid, Nianiu na pomoc, książka, program,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany