Nawet Soprano boi się Dextera

kzarecka

2009-03-23

nawet_soprano_boi_si281_dextera_160Plecy mężczyzny. Koszula. A na niej wzór z... zakrwawionych noży. Tak prezentuje się okładka trzeciej bestsellerowej powieści Jeffa Lindsay'a. Powieści, która zainspirowała serial "Dexter" (kilka nominacji do Złotego Globu i Emmy; pod względem oglądalności pokonał nawet "Rodzinę Soprano"). Niekonwencjonalnego seryjnego zabójcę Lindsay przedstawił w "Demonach dobrego Dextera", który bardzo szybko stał się światowym bestsellerem. Kolejne morderstwa ciągnęły się w "Dekalogu dobrego Dextera". Teraz czas na część trzecią, czyli "Dylematy Dextera".


O książce - Gdzie się podział mroczny pasażer - drugie ja dextera, wewnętrzny głos, który szepce mu do ucha z tylnego siedzenia i od czasu do czasu przesiada się za kierownicę, żeby zawieźć go do parku rozrywki, o jakim się nikomu nie śniło? Czy Dexter ma teraz sam wymierzać swoją sprawiedliwość innym potworom - pechowcom, którzy wpadli w ręce jego, nie policji? Jak ma wybierać spośród - och, jakże licznych w Miami - kandydatów tych, którzy najbardziej sobie zasłużyli na miejsce w jego skromnym panteonie? Dexter zostaje sam - z bolesną świadomością, że bez Mrocznego Pasażera nawet jego niepośledni talent ma swoje granice... tym bardziej, że tropi go tajemniczy prześladowca.

Jeff Lindsay "Dylematy Dextera"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 210 mm; LIczba stron: 280; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3309-3

KaHa

Tagi: Jeff Lindsay, Dylematy Dextera, Dexter, serial,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany