W zakamarkach też chcą psocić

kzarecka

2009-03-25

w_zakamarkach_te380_chc261_psoci263_160Wydawnictwo Zakamarki słynie z wydawania szwedzkich książek dla dzieci. Dlaczego akurat tych? A to dlatego, że warto, warto i jeszcze raz warto. I jeszcze dlatego, że ta literatura ilustrowana jest grafikami cenionymi na całym świecie. Jeśli zatem jesteście szczęśliwymi rodzicami dziecka "klasyfikowanego" jako 3+, polecam książeczkę "Mała Ida też chce psocić". Autor? Znana chyba każdemu Astrid Lindgren. Skoro znana każdemu, czy do naszych rąk może trafić jeszcze coś nowego? A no może. "Mała Ida..." to niepublikowane dotąd w Polsce opowiadanie. I jeszcze o ilustracjach (skoro takie sławne) - Björna Berga (wybór Lindgren).


O książce - Czy pamiętacie Idę, małą siostrzyczkę Emila ze Smalandii? Tak, tego, który za swoje psoty ciągle siedział w stolarni i strugał drewniane ludziki? Tym razem to ona chce zrobić jakąś psotę, ale Emil wyjaśnia jej, że psoty robią się same. Czy Idzie mimo to uda się trafić za karę do stolarni?

ida1_420

ida2_420


Astrid Lindgren "Mała Ida też chce psocić"; Wydawnictwo: Zakamarki; Ilustracje: Bjorn Berg; Tłumaczenie: Anna Węgleńska; Format: 200 x 250 mm; Liczba stron: 36; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-60963-62-3

KaHa

Tagi: Astrid Lindgren, Mała Ida też chce psocić, Emil, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany