Król literatury i kina?

kzarecka

2009-04-09

krl_literatury_160."Skazani na Shawshank" - genialne opowiadanie i jeden z moich ulubionych filmów (choć dostał bardzo wiele nominacji do przeróżnych nagród, statuetek dostał niestety jak na lekarstwo; główną rolę w filmie - Andy'ego, w którego wcielił się Andy Dufresne, zaproponowano najpierw Kevinowi Costnerowi; aktor pewnie pluł sobie później w brodę, że odmówił; osobiście nie wyobrażam sobie jednak w tej roli Costnera). Wracając do literatury - opowiadanie wyszło spod pióra Stephena Kinga. Zresztą nie było jedynym tekstem pisarza, który został przerzucony na duży ekran. Jak widać, wątek kina nieunikniony. I bardzo dobrze, bo dziś o książce "Stephen KIng na wielkim ekranie".


O książce - Po raz pierwszy zebrano w jednym tomie pięć słynnych opowiadań Stephena Kinga, których ekranizacje zdobyły uznanie krytyków i milionów widzów na całym świecie. Są to również ulubione filmy samego autora. Przed każdym z tekstów czytelnik znajdzie krótki, fascynujący komentarz pisarza, osobisty i pełen informacji spoza planu filmowego.

Zbiór zawiera następujące teksty: "Skazani na Shawshank" (jego ekranizacja zdobyła siedem nominacji do Oscara), "1408", "Dzieci kukurydzy" (film doczekał się sześciu sequeli!), "Maglownica" oraz "Mali ludzie w żółtych płaszczach".

Stephen King "Stephen King na wielkim ekranie"; Wydawnictwo: Prószyński; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 480; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-096-1

KaHa

Tagi: Stephen King na wielkim ekranie, książka, film, opowiadanie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany