Smoki!

kzarecka

2009-04-15

smoki_160Jej teksty tłumaczone były nawet na chiński i koreański. Zna ją każde dziecko (a przynajmniej powinno) i nastolatek (w nawiasie należy podać to samo co w poprzednim? oczywiście! mimo wszystko oszczędzę wam powtórzeń). Anna Onichimowska. Z radością informuję, że można już nabyć "Galaktycznych szpiegów", czyli opowieść o dość nietypowej, smoczej rodzinie. Kategoria wiekowa? 8+. Myślę jednak, że warto zabrać się za nią i wcześniej, i później. Ja już dawno czytałam córce "Sceny z życia Smoków" Beaty Krupskiej, a mała ma dopiero... trzy miesiące. Czas poczytać o kolejnych smokach.


O książce - Szalony wynalazca – smok Wergiliusz – ulepsza rzeczywistość do absurdu, zaśmiecając świat
gadżetami. Nadaje im rozgłos jego żona – prezenterka telewizyjna Aurora. Ich syn Rupert – artysta – przeciwstawia się w swojej sztuce cywilizacji rozwiniętej do tego stopnia, że zmierza już tylko w stronę zagłady ekologicznej (przykładem – odległa planeta Ziemia). Nieoczekiwanie ta zwariowana rodzinka wpada na trop niebezpiecznej intrygi pary szarych smoków, noszących wdzięczne imiona Holz Apfel i Apfel Strudel. Czy uda jej się ocalić Wszechświat?

Anna Onichimowska "Galaktyczni szpiedzy"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 140 x 197 mm; Liczba stron: 128; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11483-9

KaHa

Tagi: Anna Onichimowska, Galaktyczni szpiedzy, Sceny z życia smoków,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany