Ostatnia książka Malickiego o... tym samym!

kzarecka

2009-04-20

ostatnia_ksi261380ka_malickiego_160Maciej Malicki napisał kolejną książkę. Ostatnią. Z pewnością napisze jednak następne. Niezrozumiałe? Nie dla autora. I dlatego wyjaśnia wszystko w "Ostatnia (sto czternaście opowiadań o tym samym)". Dziennik? Dziennik. Zwykły dziennik? Niekoniecznie. A może lepiej zabrzmiałoby najzwyklejsze i najprostsze "Nie"? Marcin Wilk w "Dzienniku Polskim" napisał: - "Ostatnia" to nie tylko niezwykły dziennik pisarski, ale także opowieść o kulisach literackiego życia. Ciekawe? Ciekawe.O książce - Malicki urodził się w 1945 roku. Pierwsza książka ukazała się pięćdziesiąt siedem lat później. Co nie znaczy, że dopiero wtedy zaczął zapisywać. Ostatnia, ósma z kolei, właśnie ta, ujrzała światło dzienne w roku 2009. Co nie znaczy, że przestał zapisywać. Dlaczego tak? Skąd pomysł? Co dalej? Odpowiedzi w książce.

Robert Ostaszewski : - Dziennik, ale pisany w trzeciej osobie. Książka ostatnia, choć Malicki zamierza jeszcze napisać kolejne. Taka sam jak poprzednie (w końcu Malicki deklarował nie raz, że pisze wciąż tę samą książkę…), lecz odmienna od pozostałych. "Ostatnia" jest pełna napięć, paradoksów i pęknięć. To książka bolesna, trudna i przejmując. Było nie było, słowo "ostatnia" zobowiązuje. Mocno.

Maciej Malicki "Ostatnia (sto czternaście opowiadań o tym samym)"; Wydawnictwo: Czarne; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 360; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7536-075-2

KaHa

Tagi: Maciej Malicki, Ostatnia, dziennik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany