Wnusiu, pokaż tę książkę

kzarecka

2009-06-18

miasto_ko347ciDzisiaj na księgarskie półki wchodzi książka, która już namieszała w Stanach Zjednoczonych (sięgają po nią i nastolatki, i kilkudziesięciolatki). Jak będzie u nas? Zobaczymy. Z ciekawostek - Cassandra Clare (autorka) została uznana za młodszą konkurentkę Stephenie Meyer (a ta, jak wiecie, ma w Polsce spore grono fanów). "Miasto Kości" jest pierwszą częścią trylogii "Dary Anioła" i... nie napiszę o niej zbyt wiele. Dlaczego? Nie chcę odbierać wam przyjemności czytania. Sama starałam się, by jak najmniej wiedzieć o powieści. Niestety nie udało się. Jestem w trakcie lektury, moje podejrzenia w części już się posprawdzały, a te, które jeszcze biegły po rozwiązanie... przestały być tajemnicą (szkoda). Dlatego ciiiii... Dostaniecie tylko część informacji. Tak na zachętę.

O książce - Bohaterką bestsellerowej serii jest Clary Fray - nastoletnia rudowłosa dziewczyna o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest Simon, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. Aż do czasu, gdy pewnej nocy w klubie Pandemonium trzech nastolatków, których widzi tylko ona, na jej oczach zabija chłopaka, który, jak się okazuje, tak naprawdę jest... (ot, taka mała tajemnica numer jeden). Clary czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, ponieważ ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Nocni Łowcy, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami (a tu rozwiąznie tajemnicy numer jeden...). W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona.
Poszukując matki, Clary trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, pół człowieka, pół anioła Jace’a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nefilim i odkrywa straszną tajemnicę.


Trylogia "Dary Anioła" składa się z "Miasta Kości", "Miasta Popiołów" i "Miasta Szkła" i zajmuje pierwsze miejsca list bestsellerów obok ekranizowanego "Zmierzchu". Trylogia zyskała kilkanaście fanklubów w Stanach i liczne fanowskie strony internetowe, m.in. niemiecką, hiszpańską i norweską.

Cassandra Clare "Miasto Kości"; Wydawnictwo: Mag; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 510; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-130-0

KaHa

"Kup książkę"

Tagi: Cassandra Clare, Miasto Kości, zmierzch, stephenie meyer,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany