Jude raus wciąż żywe...

kzarecka

2009-08-18

swzczury_i_wilki_160Pierwszy raz będzie coś w zupełnie innej kolejności: kliknijcie. Zostaniecie przeniesieni na YouTube, gdzie znajduje się zwiastun najnowszej książki Grzegorza Gortata. "Szczury i wilki", taki tytuł nosi powieść, to historia "prawdziwego Polaka", którego wielkim autorytetem jest Adolf Hitler. Zapewne wielu z was już podejrzewa, o czym może być zarówno trailer jak i film, polecam jednak obejrzenie pierwszego i przeczytanie drugiego. A później poświęcenie kilku minut na rozmyślania.O książce - Piętnastoletni Henryk uważa się za prawdziwego Polaka. Z zaangażowaniem broni "czystości" polskiej krwi. Jego autorytetem jest Adolf Hitler, a biblią Mein Kampf. "Żadnej litości dla wroga. Litość jest oznaką słabości", "Chorych trzeba oddzielić od zdrowych. Kretyni, karły, Żydzi, degeneraci: wyeliminować ich, to naprawić błąd natury" – zapamiętale głosi za przywódcą neonazistowskiej organizacji. Bezwzględnie i brutalnie wciela te idee w życie.

Jednak czy naprawdę pojmuje, o co walczy? Czy byłby równie oddany sprawie, gdyby doświadczył piekła Auschwitz?

Najnowsza powieść Grzegorza Gortata skłania do refleksji na tym, jak wciąż żywe i niebezpiecznie są przekonania, które w ubiegłym wieku doprowadziły do Holokaustu. Stawia pytania, czy błędy historii są rzeczywiście nauką i przestrogą.

Grzegorz Gortat "Szczury i wilki"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 272; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11621-5

KaHa

Tagi: Grzegorz Gortat, Szczury i wilki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany