Znowu Picoult - kontrowersyjnie czy nie?

kzarecka

2009-08-23

bez_mojej_zgody_160Z książką mogliśmy już się spotkać. Co jednak nie oznacza, że nie można jej przeczytać raz jeszcze, zwłaszcza, że istnieje ku temu sposobność (przykładowo: ja od lat poluję na "Kaj znów się śmieje" Hartmuta Gagelmann, aby móc zagłębić się w treść tej cieniutkiej lekturki kolejny raz). Z pewnością na popularność powieści może wpłynąć film, który kilka dni temu wszedł na ekrany naszych kin (obraz wyreżyserował Nick Cassavetes). Wszystko dotyczy bestsellerowej książki Jodi Picoult - "Bez mojej zgody". Informacja dla nadwrażliwców - będzie smutek i płacz.O książce - Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

picoult1_420

picoult2_420

picoult3_420
Foto - źródło: Filmweb.pl

Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.

Jodi Picoult "Bez mojej zgody"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 528; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-166-1

KaHa

Tagi: Jodi Picoult, Bez mojej zgody, książka, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany