Nieszczęście zasiane? Chaszcze

kzarecka

2009-08-27

chaszcze_160"Powieść z duszą" - taką nazwę ma nowa seria wydawnicza Znaku. Pojawią się w niej (póki co tylko takie wieści mamy) cztery książki Michaela D. O'Briena. Całe szczęście jest też polski rodzynek - Jan Grzegorczyk, doskonale znany dzięki budzącej swego czasu kontrowersje trylogii o księdzu Groserze (pisarz-kapłan mawiający "Słowa zapisane, nieszczęście zasiane). "Chaszcze" (premiera pod koniec września) to jednak książka inna od poprzednich. A przynajmniej tak jest zapowiadana. I wracając jeszcze do "Powieści z duszą": To książki o "architekturze duszy", o poszukiwaniu siebie, mierzeniu się z wyzwaniami współczesności, pytające o sens życia.


O książce - Niewinny spacer po wiosennym lesie, fotografowanie ptaków, śpiew wilgi... i wisielec na świerkowej gałęzi. Samobójcę znajduje Stanisław Madej, kawaler koło pięćdziesiątki, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa staje się jeszcze bardziej intrygująca, gdy kilka dni po makabrycznym odkryciu na korze drzewa pojawia się napis "Judasz". Prowadząc śledztwo, chcąc nie chcąc, Madej coraz bardziej zagłębia się w chaszcze ludzkich losów, historii i swego własnego życia.
Tak zaczyna się najnowsza powieść Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze. "Chaszcze" to znakomita powieść, w której mroczne sfery ludzkich dusz, wina, namiętność i zdrada mieszają się z charakterystycznym dla Grzegorczyka humorem i darem obserwacji. Autor intrygująco łączy wielkopolskie legendy i prawdziwe historie z czasów okupacji z sensacyjną intrygą i galerią barwnych bohaterów.

Jan Grzegorczyk "Chaszcze"; Wydawnictwo: Znak; Format: 144 x 205 mm; Liczba stron: 374; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1215-2

KaHa

Tagi: Jan Grzegorczyk, Chaszcze, Groser,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany