Dr House w świecie rzeczywistym?

kzarecka

2009-09-21

zagadki_medyczne_160Pierwszy odcinek serialu "Dr House" został wyemitowany i natychmiast przypadł do gustu telewidzom. A potem sukces gonił sukces i serial stał się niezwykle popularny na całym świecie. Na czym polega jego fenomen? Coś przecież musi w nim być... Serial + sukces = gadżety. I oczywiście książki. I tak na naszym rynku mają ukazać się: "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" oraz "Dr House. Całkowicie bez autoryzacji". Jeśli jednak ktoś szuka prawdziwych wrażeń, proponuję poczekać do 7 października i zajrzeć do "Zagadek medycznych i sztuki diagnozy" dr med. Lisy Sanders, której felietony w "New York Times Magazine" stały się inspiracją do powstania serialu "Dr House".


O książce - Lekarze, którzy tak jak dr House z popularnego serialu telewizyjnego bezbłędnie rozpoznają skomplikowane przypadki chorób, potrafią nie tylko cierpliwie wysłuchać i starannie zbadać pacjenta, ale mają także talent i pasję Sherlocka Holmesa, rozwiązującego przy pomocy dedukcji najbardziej skomplikowane zagadki. O tym jest niezwykła książka "Zagadki medyczne i sztuka diagnozy" znanej amerykańskiej lekarki dr Lisy Sanders, której felietony w autorskiej rubryce zatytułowanej "Diagnosis stały się inspiracją do powstania serialu "Dr House". W książce przedstawia najbardziej tajemnicze i najciekawsze przypadki ze swojej praktyki internisty, a także z praktyki swoich kolegów lekarzy. Każdy przypadek jest jednocześnie dramatycznym rozdziałem czyjegoś życia i opowieścią o pułapkach, ślepych zaułkach i sukcesach diagnostyki. Człowiek chory - mówi dr Lisa Sanders - przypomina turystę budzącego się w obcym kraju. Życie, które dotychczas prowadził, ulega zawieszeniu na czas podróży po nieznanym świecie. W ten intrygujący świat wprowadza nas jej książka.

Hugh Laurie (odtwórca roli dr. House’a): - Jeśli sądzisz, że są jeszcze choroby, których nie da się wyleczyć w godzinę – włącznie z przerwami na reklamę – to powinieneś przeczytać tę książkę. Fantastyczna lektura.

Atul Gawande: - Lisa Sanders jest mistrzynią medycznych opowiadań detektywistycznych. Znakomicie buduje napięcie. Dorównuje spostrzegawczością Sherlockowi Holmesowi, ale w przeciwieństwie do Sherlocka Holmesa ma wiele współczucia dla cierpiących.

Robert Centor: - Lisa Sanders napisała piękną, skłaniającą do myślenia książkę o diagnozie, warunku sine qua non wszelkiej opieki medycznej. Opowiada historie wielkich triumfów diagnostycznych i objaśnia zarówno porażki, jak sukcesy diagnostyki. Jej opowieści intrygują czytelnika, który w trakcie lektury stara się rozwiązać opisywaną zagadkę medyczną.

Pauline W. Chen: - "Zagadki medyczne i sztuka diagnozy" to obowiązkowa lektura dla każdego, kto kiedykolwiek był pacjentem lub jest lekarzem. Książka, napisana przez lekarkę, którą szanuję, i pisarkę, którą uwielbiam, zawiera wiele intrygujących dylematów diagnostycznych, które was wciągną, oraz opowieści o życiu, które pozostaną w waszej pamięci i sercu długo po ich przeczytaniu.

Lisa Sanders "Zagadki medyczne i sztuka diagnozy"; Wydawnictwo: Magnum; Tłumaczenie: Władysław Jeżewski; Format: 140 x 205 mm; Liczba stron: 328; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89656-56-8


KaHa

Tagi: dr house, książka, serial, biografia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany