Henning Mankell nie tylko dla dorosłych

kzarecka

2009-10-13

chlopiec__mankell_160Jest chyba najbardziej znanym szwedzkim pisarzem. Wypłynął na szerokie morze dzięki serii książek o Kurcie Wallanderze i chyba większości z nas kojarzy się z literaturą kryminalną. Prawda jest jednak taka, że Henning Mankell nie ograniczył się tylko do literatury skierowanej do dorosłych czytelników. Z powodzeniem wydawane są również jego książki dla dzieci i młodzieży (trzynaście lat temu został uhonorowany Nagrodą Astrid Lindgren). I właśnie dlatego dziś będze o kolejnej powieści z cyklu o nastoletnim bohaterze. "Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu" opowiada o miłości, dorastaniu i marzeniach.


O książce - Joel kończy trzynaście lat. Miasteczko na północy Szwecji, w którym mieszka wraz z ojcem, powoli staje się dla niego za ciasne. W dodatku chłopiec zapada na dziwną chorobę, którą dorośli nazywają miłością. Kłopot w tym, że dziewczyna jego marzeń jest o dziesięć lat starsza. Na szczęście Joel znajduje rozwiązanie – postanawia zostać gwiazdą rocka. Liczy na to, że w ten sposób wyrwie się w szeroki świat i zapomni o przykrościach. Ciepła, subtelna opowieść o perypetiach Joela i jego dorosłych przyjaciół.

Henning Mankell "Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu"; Wydawnictwo: W.A.B.; Tłumaczenie: Paulina Rosińska; Format: 125 x 195 mm; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7414-695-1

KaHa

Tagi: Henning Mankell, Chłopiec który spał pod pierzyną ze śniegu,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany