Podwójne życie Campbell

kzarecka

2007-06-06

Książka o dyskryminacji, po przeczytaniu której nadużywane słowa: tolerancja, równouprawnienie, miłość – zmieniają znaczenie, czyli "Podwójne życie mojej córki" autorstwa nie żyjącej już Bebe Moore Campbell, to nowość wydawnictwa Znak. Wzruszająca historia matki i córki, okrutnej choroby i jeszcze bardziej okrutnego systemu, w którym kolor skóry ma znaczenia.
O książce: - Trina ma osiemnaście lat i cierpi na psychozę, która wpędza ją w skrajne postaci manii i depresji. Jej matka (Keri) bezskutecznie stara się o konsekwentne leczenie córki i o opiekę trwającą dłużej niż trzy doby. Natomiast dziewczyna nie przyjmuje tabletek, walczy z matką, a w atakach furii zagraża sobie i najbliższym. W stanach łagodności pokornie przyjmuje jednak każdą formę pomocy. Kiedy choroba zaczyna rujnować życie obu kobietom, Keri decyduje się na metody radykalne.

Fragment "Podwójnego życia mojej córki": - Tuż przed katastrofą miałam dobry dzień. Bóg powinien był pociągnąć mnie wtedy za połę płaszcza i powiedzieć: "Ciesz się, póki możesz, kochanie, bo wczoraj wieczorem Szatan ograł mnie w pokera i już wkrótce wyciągnie rękę po ciebie i twoich najbliższych". Po tych wszystkich modlitwach i dziesięcinach zasługiwałam chyba na jakieś ostrzeżenie. Cholera. Gdzie podziały się wszystkie znaki? Krowa chuda, krowa tłusta. Płonący krzak. Gołębica z gałązką oliwną. Halo?! Cokolwiek.
Chyba lepiej się stało, że wydarzenia potoczyły się bez zapowiedzi. Żadne przygotowania i tak nie wchodziły w grę. Zresztą cóż mogłyby zmienić? Świadomość, że ścigają cię psy gończe, wcale nie oznacza, że cię nie dopadną. Po prostu musisz szybko dobiec do mokradeł.

Bebe Moore Campbell - autorka wielu bardzo popularnych powieści, z których kilka trafiło na listę bestsellerów New York Times'a. Pisarka była również wyróżniona w kilku ważniejszych amerykańskich konkursach literackich.

Bebe Moore Campbell "Podwójne życie mojej córki"; Wydawnictwo: Znak; Przekład: Anna Gralak; Format: 136 x 205; Liczba stron: 436; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-0830-8

KaHa

Tagi: Bebe Moore Campbell, podwójne życie mojej córki, książka, Cambell, fragment, powieść, wydawnictwo znak,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany