Jedenasta powieść z serii międzynarodowych bestsellerów

kzarecka

2009-10-29

diabelskie_kosci_160Kathy Reichs - pisarka, antropolog sądowy, producentka serialu "Kości", wciąż w doskonałej formie. Jej jedenasta już książka z serii o Temperance Brennan kilka dni temu ukazała się na polskim rynku. W "Diabelskich kościach" bohaterka będzie musiała zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu. Wszystko wyszło doskonale, bo, cytując za "Booklist": "Reichs wyróżnia się (...) niesamowitą zdolnością wplatania nauki w fabułę i charakterystykę postaci (...) Ogrom swojej wiedzy przekazuje z humorem i pazurem".
O książce - W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska – kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca.
Nic tu nie jest jasne – ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan.


W swojej książce autorka snuje przed czytelnikami kolejną porywającą opowieść o świecie zbrodni i fascynujących arkanach świata nauki. W "Diabelskich kościach" czytelnicy dostaną to, co stanowi specjalność Reichs – mieszankę kryminalistycznych opisów, które "mrożą krew w żyłach" ("Entertainment Weekly"), i zaskakujące zwroty akcji, czyniące z powieści z serii "Kości" międzynarodowe bestsellery.

Sandra Brown: - Świetne! Nie mogę wyjść z podziwu jak płynnie Kathy Reichs przechodzi od żargonu kryminalistycznego do ciętych, zabawnych dialogów, od naukowca do znakomitej gawędziarki. Podziwiam i zazdroszczę.

Kathy Reichs "Diabelskie kości"; Wydawnictwo: Red Horse; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 464; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7573-001-2

KaHa

Tagi: Kathy Reichs, Diabelskie kości, kości, serial,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany