U martwych w Dallas - wampiry przyprawią was o bezsenność

kzarecka

2009-11-11

u_martwych_w_dallas_160Pamiętacie bestsellerową powieść "Martwy aż do zmroku"? Pamiętacie, że na podstawie cyklu opowieści o Sookie Stackhouse powstał serial "Czysta krew"? Oczywiście, że pamiętacie. Nie może być inaczej. Każdy, kto przeczytał książkę autorstwa Charlaine Harris, bądź obejrzał odcinek serialu Alana Balla, prawdopodobnie uległ fascynacji wampirami. A tak na marginesie (choć niezwykle ważnym!) 12 listopada pojawi się powód do kolejek - w naszych księgarniach znajdzie się "U martwych w Dallas", bardzo dobra kontynuacja "Martwego...".O książce - Miłość między panną Stackhouse (wciąż pracującej jako kelnerka) i Billem (wciąż oczywiście będącego wampirem) kwitnie. Jednak nie zawsze są piękne chwile. Pewnego dnia Sookie znajduje na parkingu ciało zamordowanego kucharza z baru, w którym pracuje. Jakby tego było mało, zostaje śmiertelnie poraniona i otruta przez tajemnicza postać z mitów greckich.
Na szczęście, pewne przyjacielsko usposobione wampiry wysysają jej zatrutą krew. Kiedy proszą ją o przysługę, Sookie wdzięczna za uratowanie życia nie odmawia. W ten sposób trafia do Dallas. A tam wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności, aby znaleźć wskazówkę, co do zaginięcia pewnego wampira. Zadanie okazuje się niełatwe i niebezpieczne. Wkrótce, Sookie zaczyna żałować swojej decyzji.

Charlaine Harris "U martwych w Dallas"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Ewa Wojtczak; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 400; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-151-5

KaHa

Tagi: Charlaine Harris, Martwy aż do zmroku, Czysta krew,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany