Szukajcie, a znajdziecie - prawda czy fałsz?

kzarecka

2009-11-17

ksiega_nowej_drogi_160.Obejrzałam trailer "The Book of the Shepherd" (zajrzyjcie - link do YouTube): bardzo proste obrazy z dodatkiem przyjemnej muzyki, które spełniły swoją rolę - zachęciły mnie do poszukiwań informacji. I oczywiście znalazłam. Co ważniejsze - polskie wydanie wspomnianej książki. Dziś "Księgę nowej drogi" można już kupić w księgarni. Powieść Joann Davis reklamowana jest hasłem "Historia prostej modlitwy, która zmieniła świat". Czy znajdziemy w niej elementy z "Alchemika", a może "Chata" będzie bliższa, bądź zupełnie inna opowieść? Sprawdźcie sami. To tylko 172 strony.


O książce - Kiedy nowa właścicielka starego, zaniedbanego domu w Dorset znajduje w nim prawdziwego białego kruka, czuje się w obowiązku go przetłumaczyć. Po roku mozolnej pracy oddaje do rąk czytelnika "Księgę nowej drogi", prostą, a zarazem głęboką i ponadczasową opowieść o poszukiwaniu prawdy.

"Księgę" otwiera scena na rynku – handlarz bezlitośnie bije syna, a skupieni wokół gapie krzyczą i zachęcają go do ukarania chłopca jak najdotkliwiej. Wstrząśnięty tym okrucieństwem pasterz Jozue pyta Boga, dlaczego nic nie zrobił. Dlaczego nie przysłał kogoś na ratunek? Odpowiedź, którą słyszy, jest zaskakująca: "Zesłałem pomoc. Przysłałem ciebie".

Oko za oko – od pokoleń tak był urządzony ten świat. Pasterz postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć "nową drogę". Towarzyszą mu Elżbieta, była służka, i Dawid, pobity i opuszczony przez ojca chłopiec. Razem zmierzają nad brzeg Wielkiego Morza do jaskini, w której ukryto tajemnicę "nowej drogi". Każda osoba, którą spotykają w czasie tej wędrówki, ma dla nich szczególne przesłanie. Bajarz przypomina o sile wytrwałości, Alchemik przekonuje, że wszystko jest możliwe, Ślepiec ostrzega, by nie dać się zwieść pozorom, a Obcy udowadnia, że wśród owiec czyhają wilki.

Gdy wędrowcy dotrą na miejsce, Jozue zostanie wystawiony na próbę, a cała trójka odkryje, że czasami skarb, którego poszukujemy, znajduje się między nami...

Hyrum Smith: - Prosta, a zarazem głęboka przypowieść, trafiająca wprost do serca. Urocza opowieść, którą z przyjemnością przeczytają dzieci, a jej głębsze znaczenie dostrzegą wszyscy szukający prawdy. "Księga nowej drogi" powinna stać na półce w każdym domu.

Paulo Coelho: - Ponadczasowa opowieść o człowieku poszukującym "nowej drogi", inspirująca i wzruszająca historia.

James Redfield: - W czasach, gdy tylu ludzi pisze o zmienianiu świata, Joann Davis zabiera nas w wędrówkę, żywo ukazując znaczenie każdego naszego czynu i gestu. Lektura "Księgi nowej drogi" dostarcza niezwykłego zastrzyku energii.

Joann Davis "Księga nowej drogi"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Anna Maria Nowak; Format: 130 x 201 mm; Liczba stron:172; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7648-273-6

KaHa

Tagi: Paulo Coelho, Chata, trailer,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany