70-tka u Daviesa! Nie dla nas, ale i tak można się pobawić!

kzarecka

2009-11-17

ksiega_urodzinowa_normana_daviesa_160_01Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Normanie Daviesie? Oczywiście, że tak. Należymy jednak do zbioru osób czytających i nam owy autor nie jest obcy. Tak, jak on kocha Polskę, tak Polacy kochają jego. Historyk w tym roku obchodzi swoje 70-te urodziny. A w prezencie dostanie... książkę. Dość specjalną. Jej tytuł to "70. Księga urodzinowadla Normana Daviesa". Niezbyt wyszukany. Autorów mamy wielu (i tych polskojęzycznych i angielskojęzycznych; przy okazji - publikacja składa się z obu wersji językowych; autor ma przecież przyjaciół na całym świecie). I może książka nie wydawałaby się nam ciekawa (przecież to nie życzenia dla nas), gdyby nie "kapsułki" o Normanie Daviesie, nieznane zdjęcia i ilustracje.


O książce - Nie jest pewnie zbyt zaskakujące, że uważamy książki za najlepszy prezent na każde urodziny. Ale jaką książką uczcić urodziny Normana Daviesa? Akademickim tomem pełnym uczonych artykułów? Oczywiście, że nie!
Pomysłu szukaliśmy u samego jubilata: Norman Davies umieścił w Europie kapsułki o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z dziejów kontynentu. My postanowiliśmy zebrać w jednej książce "kapsułki o Daviesie" - krótkie wspomnienia spisane przez osoby, z którymi Norman Davies miał okazję się zetknąć, i które uważa za ważne w swoim życiu, karierze i twórczości. Są kapsułki poważne i zabawne, są pochwalne i krytyczne.
Wśród autorów: Ann Doroty Armstrong, Timothy Garton Ash, Alan Benett, Stanley Cloud, Rafał Dutkiewicz, Jacek Fedorowicz, Adolf Juzwenko, Antony Polonsky, Robert Service, Radosław Sikorski, Timothy Snyder, Elżbieta Tabakowska, Adam Zamoyski i wielu innych.

"70. Księga urodzinowa dla Normana Daviesa"; Wydawnictwo: Znak; Format: 165 x 215 mm; Liczba stron: 192; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-1199-5

KaHa

Tagi: Norman Davies,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany