Grzechu warty?

dkoziarski

2009-12-01

modlitewnik_grzesznika_160Na dwustu osiemdziesięciu ośmiu stronach zbioru "Modlitewnik grzesznika" - którego zaczątkiem była prywatna inicjatywa Antoniny Krzysztoń zbierającej teksty dla swoich dzieci – znalazły się nie tylko modlitwy. Książka jest przedstawiana jako kierowana zarówno do niewierzących jak i wierzących, ale chyba trafniej byłoby napisać, że adresowana jest przede wszystkim do wierzących, ale także tych, którzy weszli na drogę zwątpienia. Tak czy inaczej, świetny pomysł na bezpieczny prezent świąteczny dla wszystkich tych, którzy nie obdarli jeszcze Świąt z ich religijnego charakteru.


Oprócz modlitw i cytatów z "Biblii" czy znanych pieśni maryjnych, możemy w "Modlitewniku grzesznika" przeczytać fragmenty "Dzienniczka Siostry Faustyny", refleksje Jana Pawła II, słowa Matki Teresy z Kalkuty a nawet tragiczne świadectwa, które należy odczytywać w pewnych kontekstach (np. wiersz napisany przez żydowskiego chłopca w getcie).

O książce: Zbiór modlitw wybranych przez Antoninę Krzysztoń, przeznaczony dla osób poszukujących, niewierzących i wierzących. Na co dzień bywamy często uśpieni duchowo, opuszczeni – szukamy sensu własnego istnienia, w ciemnościach przeżywamy załamania i miewamy neofickie jasności, a kiedy osiągamy południe wiary, bywa, że chodzimy po wodzie, a za chwilę zanurzamy się w niej po czubek głowy. Walka trwa do ostatniego tchnienia. Autorka i wydawca przygotowali tę książkę z nadzieją, że czytelnik odnajdzie w niej, choć jedną modlitwę, która poruszy Jego serce.

Różni autorzy (wybór Antoniny Krzysztof) "Modlitewnik grzesznika”; Wydawnictwo: MG; Format: 165 x 215 mm; Liczba stron: 288; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-61297-77-2

Daniel Koziarski

Tagi: MG,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany