Thriller moralny Tokarczuk

kzarecka

2009-12-10

tokarczuk_160_01"Prowadź swój pług przez kości umarłych", czyli najnowsza książka Olgi Tokarczuk swoją wielką premierę miała podczas 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Chętnych do przeczytania lektury nie brakowało, nadal nie brakuje i z pewnością przez długi czas jeszcze nie zabraknie. To po prostu Olga Tokarczuk. Tu nazwisko mówi samo za siebie. Wierne grono czytelników wciąż się przecież powiększa. A na marginesie - wiersze Williama Blake'a ktoś zna? Jeśli tak, natychmiast wychwyci słowa z tytułu (to cytat z "Przysłów piekielnych").O książce - Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko – kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina staje w ich obronie i upomina się o szacunek dla nich. Jak łatwo przewidzieć, nikt nie przejmuje się kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach, a w wolnych chwilach czyta Williama Blake’a.

W okolicy zaczynają umierać kłusownicy i krzywdziciele zwierząt. Seria zgonów rośnie. Janina ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jednak Janina wie więcej, bo czyta w gwiazdach, jak w otwartej księdze.

Olga Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Format: 123 x 197 mm; Liczba stron: 318; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-08-04397-4

KaHa

Tagi: Olga Tokarczuk, Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, Nike,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany