Rhyme czy Dance?

kzarecka

2010-01-11

przydrozne_krzyze_160.O wstrząsającym thrillerze o niszczącej sile blogów internetowych, czyli książce, której autorem jest znakomity Jeffery Deaver, Kathryn Reichs (znana z serii powieści o Brennan Temperance - Kości) powiedziała: - Żadne zaskoczenie. W tym momencie fanom Deavera otwiera się nóż w kieszeni. Przedłużę jednak cytat: - Jeffery Deaver jest wielkim mistrzem "tykającego" thrillera. Książka jest pasjonującą historią z charakterami, których nie da się zapomnieć. Tak, brzmi zdecydowanie lepiej. Jako że sama uwielbiam słowa tego pisarza dodam - "Przydrożne krzyże" w polskich księgarniach już od 21 stycznia. Czy seria z Dance może zrzucić z piedestału tę z Lincolnem Rhymem i Amelią Schas?


O książce - Przy autostradzie w Monterey pojawiają się tajemnicze krzyże. Okazuje się, że nie upamiętniają ofiar wypadków, lecz zapowiadają przyszłe zbrodnie. Sprawę przejmuje agentka Biura Śledczego Kalifornii Kathryn Dance. Zabójca, planując poszczególne zbrodnie, sprytnie korzysta z informacji zamieszczone przez ofiary na blogach i w serwisach społecznościowych.

Głównym podejrzanym staje się nastolatek odpowiedzialny za tragiczny wypadek samochodowy, po którym został zaciekle zaatakowany na popularnym blogu. Wykorzystując umiejętności wyćwiczone w grach komputerowych, chłopiec ukrywa się przed organami ścigania.

Ofiar przybywa, a Dance, by powstrzymać falę zbrodni, zwraca się o pomoc do autora blogu, samozwańczego obrońcy moralności, dla którego wolność słowa ma większą wagę niż spokój i bezpieczeństwo mieszkańców Półwyspu Monterey.

Jeffery Deaver "Przydrożne krzyże"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 448; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-321-4

KaHa

Tagi: Jeffery Deaver, Spirale strachu, Manuskrypt, Rhyme, Reichs, Kości,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany