Dzięki niej świat pokochał wampiry. A teraz...

kzarecka

2010-01-27

harris_160... a teraz przyjedzie do Polski! Charlaine Harris, dzięki której znamy "Martwy aż do zmroku", "U zmarłych w Dallas" i serial "Czysta krew", pojawi się w związku z promocją książki "Klub Martwych" i DVD z pierwszym sezonem serialu. Zawita do Warszawy na trzy dni: 5, 6 i 7 marca. Wprawdzie czasu do spotkania jeszcze sporo, ale można już planować owy duższy weekend. Z ciekawostek - na zdjęciu autorka trzyma w ręku butelkę z... Tru:Blood! Fani serii z pewnością wiedzą, w czym rzecz. Inni mogą się dowiedzieć z tekstu poniżej.Seria książek o Sookie Stackhouse stała się międzynarodowym bestsellerem a autorka jako jedyna współczesna powieściopisarka wprowadziła na listę bestsellerów New York Times jednocześnie 5 tytułów. Prawa autorskie do serii sprzedano do ponad 20 krajów. Na podstawie książek Martwy aż do zmroku i U martwych w Dallas laureat Oscara Alain Ball nakręcił serial "Czysta Krew", który był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru:Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć. Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona. Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę. To intrygująca i przyprawiająca o dreszcz emocji powieść Charlaine Harris.

Alain Ball określa swoją nową produkcję jako popcorn dla inteligentnych ludzi z udziałem barwnych i nieszablonowych bohaterów. Seria Charlaine Harris to połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To powieść i serial, które utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci - napisano na łamach "USA Today".

KaHa

Martwy aż do zmroku - recenzja

Tagi: U martwych w Dallas, wampir, Christopher Moore, Stephenie Meyer, Monthy Python,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany