Robert Langdon powrócił

kzarecka

2010-01-27

symbol_browna_160Jeszcze wczoraj w księgarniach był spokój. Dziś wystąpiło już lekkie zamieszanie. Ukazała się książka, na którą czytelnicy bardzo długo czekali - "Zaginiony symbol". Autorem jest doskonale nam znany Dan Brown. Wydawnictwo Sonia Draga chwali się, że to najbardziej wyczekiwana powieść 2010 roku. Może dlatego do tanich nie należy... Cena na okładce 44,90 zł, ale istnieje podobno możliwość dostania "Zaginionego symbolu" dużo taniej. Dziś czytelnik PL poinformował, że książkę w Auchan można dostać aż za 15 zł mniej. Czy to prawda? Musicie sprawdzić sami. Choć pewnie dla wielu czytelników cena i tak nie gra roli. Chcą jak najszybciej rozwikłać kolejną zagadkę z Robertem Langdonem.


O książce - Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste - to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość. Kiedy okazuje się, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki. A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu. W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie. "Zaginiony symbol" to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów. Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

Dan Brown: - Pisanie tej powieści było niezwykle dziwną, ale i wspaniałą podróżą. Zbieranie materiałów zajęło mi pięć lat, a wkomponowanie wyników badań w dwunastogodzinną akcję okazało się nie lada wyzwaniem. Najwyraźniej życie Langdona toczy się znacznie szybciej niż moje.

Sonny Mehta (prezes grupy wydawniczej): - To genialny i niezwykle wciągający thriller, którym Dan Brown po raz kolejny potwierdza swoje mistrzostwo w snuciu opowieści nasyconych historią, zagubionych w labiryncie tajemniczych kodów i podszytych doskonale skonstruowaną intrygą. To jedna z najbardziej wyczekiwanych publikacji naszych czasów, ale warto było czekać.

Dan Brown "Zaginiony symbol"; Wydawnictwo: Sonia Draga/Albatros; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 608; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7659-031-8

KaHa

Tagi: Dan Brown, Żywioł Ognia, Philipp Vandenberg,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany