Kamienna małpa na bis

kzarecka

2007-06-20

Jeffery Deaver ma na swoim końcie już 22 książki z gatunku thrillerów. Kilka dni temu w Polsce ukazała się ta najnowsza - "Śpiąca laleczka". Natomiast już na 21 czerwca wydawnictwo Prószyński i S-KA zapowiedziało wypuszczenie na rynek innej publikacji pisarza. Jak zapowiedzialo, tak zrobiło. "Kamienna małpa" (o niej mowa) została wydana za granicą pięć lat temu. W Polsce swoją pierwszą premierę miała na początku 2004 roku. Tym razem mamy do czynienia z drugą premierą, bo tego co dobre, nigdy za wiele.


Michał Misiek (redaktor naczelny www.jefferydeaver.pl - oficjalnego polskiego serwisu pisarza) o "Kamiennej małpie": - To książka ze wszech miar znakomita: mamy tu ciekawą intrygę, barwne postaci i takie zakończenie (jak przystało na Deavera), że można spaść z krzesła. Cała powieść jest przesiąknięta klimatem nowojorskiego Chinatown. Poznajemy chińską kulturę - rozgrywki "wei-chi" (u nas znana jako "go"), tamtejszą medycynę naturalną, czy nawet popularne w Polsce "feng-shui". To jednak tylko dodatek do głównego wątku, czyli pościgu Lincolna Rhyme'a i jego asystentki Amelii Sachs za niebezpiecznym zabójcą. Wszystko jest dokładnie przemyślane i nie ma mowy o żadnych fabularnych niedociągnięciach. Polecam "Kamienną małpę" wszystkim wielbicielom dobrych kryminałów. Z pewnością się nie zawiedziecie.

"Kamienna małpa" - Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się statek z nielegalnymi chińskimi imigrantami na pokładzie. Przemytem tych ludzi kieruje nieuchwytny Kwang Ang, poszukiwany przez policję wielu krajów. Okręt tonie niedaleko brzegu, ale części imigrantów udaje się dotrzeć do lądu. Kwang Ang znika w Nowym Jorku, a Lincoln Rhyme zostaje poproszony o pomoc w poszukiwaniach przestępcy, który nie zawaha się przed zgładzeniem każdego, kto mógłby go zidentyfikować. Wszystkim ocalałym z katastrofy Chińczykom grozi śmierć. Rhyme musi ująć mordercę, zanim ten do nich dotrze.

Jeffery Deaver "Kamienna małpa"; Wydawnictwo: Prószyński i S-KA; Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz; Format: 142 x 202; Liczba stron: 448; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-526-8

KaHa

Tagi: Jeffery Deaver, kamienna małpa, wznowienie, książka, thriller, lincoln Rhyme, jefferydeaver.pl, Michał Misiek, śpiąca laleczka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany