W końcu jutro też jest dzień

dkoziarski

2010-02-07

posz322o_w_diab322y_160Anna Mazurkiewicz, pisarka, felietonistka, ambasadorka kampanii na rzecz walki z rakiem piersi, napisała książkę krótką, ale jednocześnie bardzo eklektyczną. Fascynacje "Przeminęło z wiatrem" urastają tu miejscami do rangi zamysłu formalnego, a lżejszy humor rodem z kobiecej literatury miesza się z poważnymi refleksjami na temat przemijania osób (kontekst tragedii osobistej), zwyczajów i miejsc. "Poszło w diabły" to literatura pokrzepiająca i efektowna, z której dowiemy się nie tylko, jak dojrzałe kobiety radzą sobie z trudami życia, ale również, jak karmić gekona i jak powstawał filmowy klasyk Victora Fleminga.


O książce - To książka dla kobiet, które kochają "Przeminęło z wiatrem". A ponieważ tę słynną powieść wydano w ciągu kilkudziesięciu lat w 30 milionach egzemplarzy w 30 językach mamy spore szanse na pobicie rekordu Harry’ego Pottera. Ale jest to również powieść dla tych kobiet, które o "Przeminęło z wiatrem" nigdy nie słyszały… Bo to historia dla kobiet, o kobietach, napisana przez kobietę. To powieść na wskroś współczesna, która pokazuje jak niewiele się zmieniamy, choć mijają wieki. Bo niezależnie od czasów i panujących obyczajów zawsze bywały kobiety silne, choć często różniły się, tak jak Melania różniła się od Scarlett.

Anna Mazurkiewicz "Poszło w diabły"; Wydawnictwo MG; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 144 ; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-61297-02-4

Daniel Koziarski

Tagi: MG, Mazurkiewicz, Daniel Koziarski,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany