Kocham Aurelkę

kzarecka

2010-02-13

aurelka_160Zarówno moje dziecko, jak i ja, pokochałyśmy "Przygody Hektora" (do dziś książka stoi na honorowym miejscu). Czasami zastanawiam się, dlaczego? Czy przyczyną był tekst Piotra Rowickiego, czy ilustracje, które stworzył Dimitr Kuźmenko? Pewnie ani jedno, ani drugie oddzielnie żyć by nie mogło. Właśnie dlatego ucieszyła mnie wiadomość, że ten znakomity duet powraca. A powraca w wielkim stylu! "Aurelka, czyli wielkie hece małej świnki" to po prostu książka, która rozłoży was na łopatki. Będzie zwijać się ze śmiechu i podziwiać piękną Aurelkę. Przyznaję szczerze - mnie już dawno uwiodła. Tylko spójrzcie na nią... Jakże ona jest urocza!


O książce - Aurelka to bohaterka z charakterkiem. Nie dla niej stanie w równym rządku wraz z innymi prosiętami. Aurelka to świnka buntowniczka!vNierozumiana przez otoczenie, wyruszy w świat by poszukać swojego miejsca, w którym jest inaczej i… może ciekawej?vWędrując, spotka dzikie świnie, znajdzie przyjaźń, przeżyje chwile grozy, stając oko w oko z myśliwym, dowie się, co to mezalians, a nawet zostanie Miss Lasu. Nasycona przygodami, wróci w końcu do domu. Czy zostanie doceniona? Tego dowiecie się czytając, jakie to wielkie hece jej się przydarzyły.

Aurelka czyli wielkie hece małej świnki to książka dla Dużych i Małych. Poprawia nastrój! Rozmiesza! Brak wyraźnego smrodku dydaktycznego (nie bójmy się tego określenia, wszak książka opowiada o świnkach z chlewika) gwarantuje przede wszystkim świetną zabawę!

W sprzedaży od 15 lutego.

Piotr Rowicki "Aurelka, czyli przygody małej świnki"; Wydawnicto: Amea; Ilustracje: Dimitr Kuźmenko; Format: 174 x 240 mm; Liczba stron: 56; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-929229-8-8

KaHa

Tagi: Przygody Hektora, wywiad z Piotrem Rowickim, wywiad z Beatą Rudzińską, król jest nagi,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany