W sieci kłamstw, ale... nie Davida Ignatiusa

kzarecka

2010-03-15

w_sieci_klamstw_160.Już za kilka dni ukaże się powieść autorki, o której napisano w "New York Times Book Review": "Znakomita powieściopisarka", a o jej stylu w "Manchester Evening News": "Jej książki łączą cechy współczesnej literatury kobiecej z grozą i wartką akcją thrillerów. To mieszanka wybuchowa!". O kim mowa? O znanej polskim czytelnikom Hilary Norman. Tym razem dostaniemy do rąk "W sieci kłamstw" (uściślając, osiem lat temu... już ją dostaliśmy; kolejne wydanie, lepsza okładka i wyższa cena), pierwszą część z cyklu z psycholog Luccą i detektywem Becketem. To bardzo mroczna historia, lektura, od której nie chce się odejść. I dobrze!


O książce - Mieszkańcy Miami Beach są wstrząśnięci: Marie i Arnold Robbinsowie zostali zamordowani nocą we własnej sypialni. Między ich ciałami policja znajduje Cathy, czternastoletnią córkę Marie z pierwszego małżeństwa – przerażoną, zszokowaną i półprzytomną, ale żywą. W następnych tygodniach dochodzi do kolejnych zabójstw; odkryte ślady coraz wyraźniej wskazują, że zbrodnie są dziełem Cathy.

Doktor Grace Lucca, psycholog, nie wierzy w winę swojej pacjentki; uważa, że ktoś zamierza zrobić z niej morderczynię. Tego samego zdania jest prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Robbinsów detektyw Sam Becket. Gdy Cathy zostaje aresztowana, oboje próbują dowieść jej niewinności. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że pomagając dziewczynie, podejmują ogromne ryzyko i stawiają na szali własne życie.

Hilary Norman "W sieci kłamstw"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Teresa Sośnicka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 560; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-360-3

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: W ślepej uliczce, Hilary Norman,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany