Kaprysik

kzarecka

2010-03-23

kaprysik_160Tytuł nowej książeczki (niewielkiej zarówno pod względem formatu, jak i liczby stron) Mariusza Szczygła ma tak doskonały tytuł (czyli dla jednych świetny, dla drugich najgorszy z możliwych; reasumując - tak, czy inaczej o książce i tak się będzie mówić), że nie miałam najmniejszej ochoty wymyślać inny do tej informacji. Ot, taki mój kaprys, czy jak powinnam rzec - kaprysik. Okładka... Bożesz Ty mój. Mam nadzieję, że to wynik sprytnego zabiegu marketingowego - ci, którzy Szczygła wielbią i czytają, kupią "Kaprysik. Damskie historie", a ci, których zwabi kolor, choć pojęcia o twórczości autora nie mają, też kupią.


O książce - To sześć miniopowieści reporterskich ze wspólnym mianownikiem: kobieta. Książeczka "Kaprysik. Damskie historie", z pięknymi zdjęciami z archiwum bohaterek, jest o sprawach niewielkich. A format? Akurat do damskiej torebki. Ale do męskiej kieszeni pasuje także.

Mariusz Szczygieł jest jednym z bardziej znanych polskich reporterów. W zeszłym roku za książkę "Gottland" - opowieść o XX-wiecznej historii Czech - uzyskał wyróżnienie wyjątkowe: niezwykle prestiżową European Book Prize 2009 (celem EBP jest promowanie wartości europejskich oraz wiedzy na temat krajów UE). Zwycięzcę nagrody Unii Europejskiej za najlepszą europejską książkę roku wyłoniło w Brukseli jury składające się z 27 dziennikarzy (z każdego kraju UE)

Mariusz Szczygieł "Kaprysik. Damskie historie"; Wydawnictwo: Agora; Format: 103 x 115 mm; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7552-867-1

KaHa

Kup książkę

Tagi: Mariusz Szczygieł, Gottland, Przybieżeli do was pisarze..., reportaż,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany