"Nienawidzę, gdy historia się kończy..." (Meyer)

kzarecka

2010-03-23

miastoszkla_160Cassandra Clare ma się z czego cieszyć. Jej "Miasto Szkła" było... hm... jak to powiedzieć... bardzo ważną lekturą dla czytelników, krytyków, nominujących do przeróżnych nagród. Kolejna część serii "Dary Anioła", czyli "Miasto Popiołów" zostało "tylko" bestsellerami "New York Timesa" i "USA Today". Z kolei ostatnia - "Miasto Szkła", do wspomnianych wyżej bestsellerów dorzuciła "Wall Street Jurnal", "Publishers Weekly" i "Indie Bound". Właściwie... czy to jest najważniejsze? Mam o wiele ciekawszą informację - od 24 marca kończące serię "Miasto Szkła" w sprzedaży. Będzie się działo, więc nie zwlekajcie.


O książce - Rozpoczyna się w tydzień po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej szczęści, "Miasta Popiołów". Rodzice Isabelli i Aleca, którzy wrócili do Nowego Jorku z Idris, świata Nocnych Łowców, przygotowują się do wyprawy do Alicente. Alicente to jedno z miast Idris. Zabierają ze sobą swe dzieci oraz Jace'a i Clary. Clary ma zostać przesłuchana przez członków rady, która chce wyjaśnić jej zdolności w związku z runami, które objawiły się w pierwszej części trylogii, "Mieście Kości". Jace nie jest zadowolony z takich planów i namawia Simona, by ten wraz z nim przekonał rodziców Isabelli i Aleca, że Clary zmieniła zdanie i nie chce wyruszać w podróż razem z nimi. Podczas rozmowy siedziba bohaterów zostaje niespodziewanie zaatakowana przez demony. W trakcie walk Simon odnosi ciężkie rany. Magnus Bane otwiera portal do Idris, przez który ucieka rodzina Lightwoodów (Isabella, Alec, ich młodszy brat Max i rodzice) oraz Jace niosący umierającego Simona. Simon jako wampir jest mieszkańcem podświatów i nie ma prawa przebywać w Alicente. Gdy Clary dociera na miejsce, nikogo nie zastaje. Postanawia sama otworzyć portal do Idris. Kiedy przez niego przechodzi, chwyta ją Luke (wilkołak, przyjaciel matki Clary) i także zostaje przeniesiony. Clary udaje się dotrzeć do Alicante. Wkrótce miasto zostaje zaatakowane przez Valentine'a. Bohaterowie nie tylko walczą z wrogiem, ale także ze swymi uczuciami względem siebie.

cassandra Clare "Miasto Szkła"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Anna Reszka; Format: 135 x 202 mm; Liczba stron: 560; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-162-1

KaHa

Kup książki autorki

Tagi: Miasto Kości, Miasto Popiołów, Meyer,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany