Książka Audio 2009. Posłuchaj, to ważne!

kzarecka

2010-03-31

audio_160Jestem miłośniczką szeleszczących kartek. Bez dwóch zdań! Kocham ten dźwięk. Jest niezastąpiony! Czy można powiedzieć, że audiobooki, którymi niektórzy straszą, że wyprą książki drukowane, są lepsze od papierowych wydań? Nie. To zupełnie dwie inne rzeczy (przykładowo: jak auto osobowe i tir; jedno i drugie ma silnik, ale nie da się ich porównać pod wieloma względami). I tak jest z audiobookami oraz książkami. Ta sama treść, ale dźwięki inne. Narracja, interpretacja... Audiobooki też są niezastąpione. Właśnie dlatego z przyjemnością ogłaszam, że PL jest patronem medialnym konkursu Książka Audio Roku 2009. Gala ogłoszenia wyników odbędzie się 13 maja podczas Warszawskich Targów Książki.


Konkurs odpowiada na dynamiczny wzrost popularności książek audio oraz promuje i wyróżnia najbardziej wartościowe nagrania słowa mówionego wydawane przez rodzimych wydawców. W jego ramach zostaną wręczone nagrody jury przyznane w kilku kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności. Ocenie jury poddane będą następujące aspekty:

* jakości nagrania,

* doskonałości narracji,

* interpretacji adaptacji słowa pisanego dokonanej przez lektora czytającego książkę audio

* jakość i atrakcyjności oprawy graficznej wydania (kategoria oprawa graficzna)


Kategorie:

* Literatura faktu i reportaże

* Literatura piękna

* Kryminał i sensacja

* Dla dzieci i młodzieży

* Poradniki

* Oprawa graficzna


W poprzedniej edycji konkursu laureatami w poszczególnych kategoriach były audiobooki:


laureaci_01

Nagroda publiczności: Internauci będą mogli przyznać nagrody dla trzech najwyżej ocenionych audiobooków. Głosowanie będzie odbywało się między innymi na stronie www.ksiazkaaudioroku.pl (możecie przejść do niej klikając baner znajdujący się w prawej kolumnie serwisu PL). Każdy głosujący ma możliwość wygrania cennych nagród.

Przyjmowanie zgłoszeń od wydawców odbyło się w terminie od początku do końca marca. Z kolei do 24 kwietnia na wspomnianej wyżej stronie pojawią się tytuły nominowanych audiobooków (ostatniego dnia jury zagłosuje). Pokrótce - teraz czas na was!

Organizatorami konkursu są Nexto.pl oraz Biblioteka Analiz.

KaHa

Kup audiobooki

Tagi: Audiobook, Targi Książki, nagroda,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany