Zagadka Dickensa - niechaj będzie zapowiedzią roku 2010

kzarecka

2010-04-19

zagadka_dickensa_160"Klub Dantego", międzynarodowy bestseller, prawa wydawnicze do 41 krajów. "Cień Poego"... Cóż dodać? Podobnie. Dan Brown (oczywiście ten od słynnego "Kodu Leonarda da Vinci") powiedział o autorze: - Jest wschodzącą gwaizdą literatury - błyskotliwy, pomysłowy, wszechstronnie utalentowany. Matthew Pearl! Napisał kolejną powieść (wydanie planowane jest na maj. Kiedyś autor powiedział: - Moja trzecia powieść nie zerwie z historią. Lubię jednak eksperymentować i nie zamierzam pisać w kółko tej samej książki. Pisanie jest nieprzewidywalną przygodą, bo przecież nawet sam pisarz nei wie, dokąd zaprowadzi go jego opowieść. Hm... Na sam szczyt? Chyba już tam jest... "Zagadka Dickensa"!


O książce - Rok 1870. W Anglii umiera nagle wielbiony przez tysiące czytelników Karol Dickens. Niedługo potem w bostońskim porcie w tajemniczych okolicznościach ginie pracownik amerykańskiego wydawcy wysłany po odbiór przesyłki zawierającej rękopis ostatniej książki angielskiego pisarza. Rękopis przepada bez śladu… W tym samym czasie w Indiach dochodzi do zuchwałego rabunku ładunku opium przewożonego przez Brytyjczyków. Te wydarzenia – jak się okaże – nie są bez związku.

Matthew Pearl ponownie w mistrzowski sposób łączy kryminalną intrygę z literacką zagadką, oferując czytelnikom ostatnią część tryptyku, równie kunsztowną i zajmującą jak poprzednie. Tym razem intryga połączy trzy kontynenty: Amerykę, Europę i Azję. Wraz z bohaterami wkroczymy w świat wojen między wydawcami, literackich piratów oraz handlarzy opium. Oto kolejny znakomity thriller młodego amerykańskiego autora, z wartką akcją, mistrzowsko budowanym suspensem i niebanalną literacko-kryminalną zagadką.

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Dan Brown,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany