Kto wygrał? Nagroda dla...

kzarecka

2010-05-16

audio_160Patronowaliśmy ważnemu wydarzeniu - konkursowi na Książkę Audio Roku 2009. Czas przeszły... Tak. Konkurs został rozstrzygnięty i 13 maja podczas I Warszawskich Targów Książki ogłoszono wyniki. Były zaskoczenia? Spójrzcie sami. Mój faworyt w kategorii "Kryminał i sensacja" wygrał, zatem radość spora mnie wypełniła. Bartłomiej Roszkowski (szef NetPress Digital) powiedział o audioboookach-laureatach: - Z przyjemnością bierze się je do ręki, a z jeszcze większą słucha. Prawda.Lista zwycięzców w konkursie Książka Audio Roku 2009


audiolaureaci_620


* Kategoria "dla dzieci i młodzieży"

"Nosorożce w dorożce i inne wiersze" Ludwika Jerzego Kerna, w opracowaniu muzycznym Macieja Mulawy, w interpretacji Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory (Wydawnictwo Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA)

* Kategoria "kryminał i sensacja"

"Komórka" Stephena Kinga, w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza (Albatros A. Kuryłowicz)

* Kategoria "literatura faktu i reportaże"

"Stuhrowie. Historie rodzinne" Jerzego Stuhra, w interpretacji Jerzego, Macieja i Marianny Stuhrów (Wydawnictwo Literackie)

* Kategoria "literatura piękna"

"Czytelniczka znakomita" Alana Bennetta, w interpretacji Anny Seniuk (Media Rodzina)

* Kategoria "poradniki / inne"

"Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu, a przebojowe kobiety robią karierę" Kate White, w interpretacji Magdaleny Korczyńskiej (Wydawnictwo MT Biznes)

* W kategorii "oprawa graficzna"

I miejsce: "Wroniec" Jacka Dukaja, w opracowaniu graficznym Jakuba Jabłońskiego (Wydawnictwo Literackie)

II miejsce: "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke, w opracowaniu graficznym Piotra Rychela (grafika) i Jakuba Skurskiego (typografia) (Wydawnictwo Audio Liber)


Wybór internautów

Nowością tegorocznej edycji było oddawanie głosów na audiobooki przez internautów. W tej kategorii zwyciężyły:

I miejsce:

"Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke, w interpretacji Krzysztofa Tyńca (Wydawnictwo Audio Liber)

II miejsce:

"Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" Wojciecha Widłaka, w interpretacji Jana Peszka i z muzyką zespołu Małe Instrumenty (Wydawnictwo Format)

III miejsce:

"Serce" Edmunda de Amicisa, w interpretacji Antoniego Rota (Wydawnictwo Promatek)


Cel konkursu - Przede wszystkim promocja wciąż nowej na polskim rynku formy obcowania z literaturą, jaką jest książka do słuchania. – Zależy nam, aby każdy przynajmniej raz spróbował wsłuchać się w audiobooka. Zależy tym bardziej, że lubię słuchać książek nie tylko ze względów zawodowych, ale także osobistych. Słucham ich w samochodzie i w domu, po całym dniu spędzonym przed ekranem komputera. Wiem, że jak ktoś zacznie, trudno mu jest przestać. Ważne jednak, aby wykonał ten pierwszy krok, wybierając na początek najlepsze tytuły – mówi Bartłomiej Roszkowski. - Zależy nam, by dostrzegać i rekomendować czytelnikom najlepsze dzieła z tej kategorii – zarówno pod względem literackim, jak i interpretacji lektora – dodaje Łukasz Gołębiewski, szef Biblioteki Analiz.

Kup audiobooki

Tagi: Audiobook, Targi Książki, nagroda, The Audies,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany