Dobre Strony tylko we Wrocławiu

kzarecka

2010-05-24

dobre_strony_160Jestem wielką zwolenniczką poznańskich Targów Książki Dla Dzieci i Młodzieży - imprezy niezwykle wyjątkowej. Z przyjemnością informuję zatem, że Wrocław postanowił również zorganizować coś dla młodszych czytelników. W odróżnieniu do Poznania, postawiono na święto Dnia Dziecka. Po dwóch warszawskich imprezach targowych, na sam koniec maja (28-30) wydawcy zjadą się do stolicy Dolnego Śląska na pierwszą edycję Targów Dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony. Wszyscy zainteresowani powinni udać się w tych dniach na Rynek, gdzie, oprócz najważniejszych - autorów, ilustratorów i książek, będzie można zobaczyć ciekawe wydarzenia, wziąć udział w grach, zabawach, konkursach i... Ach, sami sprawdźcie.


Dobre Strony - W centralnym punkcie miasta przez trzy dni będzie można zapoznać się z najlepszymi publikacjami dla najmłodszych, a także wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach i konkursach inspirowanych książkami. Poza prezentacją dobrych stron literatury dziecięcej i młodzieżowej przewidziane są także inne wydarzenia. Najmłodsi będą mogli np. wziąć udział w konkursach plastycznych czy warsztatach ceramicznych. Organizatorzy pomyśleli także o nieco starszych czytelnikach, stąd w programie zaplanowano takie oryginalne działania dla młodzieży jak np. "Beatbox z książką" w wykonaniu Zgasa, dwukrotnego Mistrza Polski w Beatboxie, który w ramach warsztatów będzie starał się połączyć słowo pisane ze sztuką tworzenia dynamicznych dźwięków. W trakcie trzech dni Targów zaplanowano również spotkania z autorami i ilustratorami książek, które zawsze cieszą się dużą popularnością. Data wydarzenia oczywiście nie jest przypadkowa – Targi będą stanowiły doskonałą okazję do zdobycia ciekawego i wartościowego prezentu na Dzień Dziecka. Koniec maja to także doskonały czas, by wyposażyć najmłodszych oraz młodzież w wakacyjną lekturę, którą będzie można zabrać ze sobą na letnie wojaże.

Anna Morawiecka, organizatorka imprezy: - Organizatorzy już od pierwszej edycji podchodzą ambitnie do wydarzenia. Do stolicy Dolnego Śląska zaprosiliśmy wszystkich najlepszych polskich wydawców książek, a także audiobooków dla dzieci i młodzieży . Wśród zaproszonych znalazły się także wydawnictwa wpisujące się w ciekawy nurt "książki obrazkowej", charakteryzujący się wyjątkowym podejściem do ilustracji, który zdobywa coraz większą popularność od Portugalii po Koreę Południową. W trakcie Targów można więc będzie liczyć na znalezienie ciekawych, rzadko spotykanych w księgarniach pozycji także niszowych wydawnictw.


dobre_strony_plakat_420

dobre_strony_plakat2_420


Kup książki dla dzieci i młodzieży

Tagi: Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży, targi książki, WPDK,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany