Jak Danka Luizę sprzedała

kzarecka

2010-05-25

luiza_160Miłośnicy lekkiej i zabawnej literatury Danuty Noszczyńskiej mogą znowu zarezerwować czas na dobrą zabawę. Autorka wyskoczyła nam z książką zatytułowaną "Luzię pilnie sprzedam" (ukazała się w Serii Dla Eli wydawnictwa SOL) i zachęca do przeczytania słowami: "Powinna szczególnie przypaść do gustu miłośniczkom 'Blondynki moralnego niepokoju'". Czyżby zatem tytuł dla nieco młodszej części pożeraczy stron? Niekoniecznie. Owszem, główna bohaterka mogłaby dopiero w amerykańskim barze kupić drinka, ale... z kobiet w tym wieku też się można pośmiać.


Danuta Noszczyńska specjalnie dla czytelników PL o swojej najnowszej książce: - Dzień dwudziestych pierwszych urodzin Luizy był ostatnim spokojnym dniem w życiu Luizy i jej ojca. Dzień, uczczony w zdecydowanie niewłaściwym miejscu, w jaskini hazardu: kasynie…

Książka opisuje przezabawne perypetie bohaterki, która próbuje wyratować siebie i swojego tatusia z opresji, w którą wpakowali się z własnej i nieprzymuszonej woli. By wyjść w miarę cało z tej nieprzyjemnej historii, potrzebna jest grubsza gotówka na spłatę "zaciągniętego" w kasynie długu. W jaki sposób może zdobyć dużą forsę w krótkim czasie osoba, której jedynym potencjałem jest wdzięk, uroda i młodość? Wyłącznie przez korzystne matrymonium. Lub jeszcze korzystniejsze… oszustwo matrymonialne!

"Luizę pilnie sprzedam" nie jest powieścią realistyczną, ani też romansem w pełnym znaczeniu tego słowa. Wątki para-kryminalne, elementy groteski, czy wręcz karykatury sprawiają, że powieść wykracza nieco poza nurt typowej literatury kobiecej.

Opowieść jest dość zwariowana, a fabuła mocno zakręcona - czytelnik zostanie wielokrotnie zwiedziony na manowce i zaskoczony niespodziewanymi zwrotami akcji.

Danuta Noszczyńska "Luizę pilnie sprzedam"; Wydawnictwo: SOL; Format: 140 x 202 mm; Liczba stron: 978-83-62405-01-5

KaHa

Odpowiem szczerze na to pytanie, choć niewykluczone, że ryzykuję... - wywiad z Danutą Noszczyńską

Kup książkę

Tagi: Kufer babki Alicji, Hormon nieszczęścia, Mogło być gorzej,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany