Od zmierzchu do świtu? Hm... Ogryzek zgryzek, czyli zmrok nadchodzi

kzarecka

2010-06-28

zmrok_160Lada dzień na ekrany polskich kin wejdź "Zaćmienie" (saga "Zmierzch") z Robertem Pattinsonem w jednej z głównych ról, a wraz z pojawieniem się filmu po bilety ruszy chmara ludzi (mimo wszystko w przeważającej większości dziewcząt i kobiet). Książki bestsellerowej pisarki Stephenie Meyer przełożyły się na sukces dwóch poprzednich części sagi. Podobnie z pewnością będzie przy trzecim filmie. Korzystając z okazji, że znowu jest wielkie "Wow" przy premierze kinowej, chciałabym zachęcić was do sięgnięcia po powieść "Zmrok "Harvarda Lampoona, czyli zabawny pastisz "Zmierzchu" (tu nawet okładka przywołuje uśmiech na twarz; satyryczne podejście do całego jabłka Meyer). Premiera książki wraz z kinową 30 czerwca.


O książce - Zaskakujący pastisz słynnego "Zmierzchu". Błyskotliwa, niebywale śmieszna opowieść o pewnej licealistce Belle Goose, szukającej wampira, który by ją ukąsił, dzięki czemu mogłaby przejść na drugą stronę lustra, niczym Alicja. W ponurym miasteczku Switchblade bohaterka poznaje dziwnego Edwarda Mullena, w którym natychmiast się zakochuje. Niestety, nie jest on wampirem... Kapitalny język: osobliwa mieszanka żargonu młodzieżowego, nowomowy reklam telewizyjnych oraz napuszonego stylu a la Mniszkówna.

Harvard Lampoon "Zmrok"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200 mm; Liczba stron: 160; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-1886-3

KaHa

Kup książkę

Tagi: Stephenie Meyer, Cassandra Clare , Charlaine Harris, Intruz,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany