Coś optymistycznego

dkoziarski

2010-07-04

tak_dobrze_160

W ubiegłym roku Jolanta Kwiatkowska podała spragnionym pozytywnego przesłania czytelniczkom "Jesienny koktajl" – książkę o tym, jak można ubarwić sobie jesień życia. Tym razem autorka zajęła się trochę młodszym pokoleniem, a co za tym idzie – trochę innego rodzaju rozterkami. Bohaterka powieści osiągnęła w życiu sporo, ale brakuje jej jednak tego co najważniejsze. Książkę otwiera cytat z "Cyfrowej twierdzy" Browna – Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu, w którym zawiera się w dużej mierze przesłanie tej optymistycznej książki skrojonej na niezobowiązującą i odprężającą wakacyjną lekturę dla pań.


O książce - Bohaterką "Tak dobrze, że aż źle" jest jedna z młodych kobiet, które mijamy na klatce schodowej, na ulicy, w sklepie. Dziewczyna, która do tej pory o magicznej trzydziestce nie chciała nawet słuchać, czytać ani tym bardziej uznać tej daty za szczególnie interesującą. Ją interesowało barwne życie, które zamierzała prowadzić jeszcze bardzo długo. Była przekonana, że cyferki widniejące na papierku zwanym metryką akurat w jej życiu niczego nie zmienią.

Osiągnęła przecież to, co najważniejsze: miała pracę i mieszkanie, była niezależna i wolna. Balangowała, szalała, podróżowała. Leniuchowała i realizowała najbardziej zwariowane pomysły.

Jednak ignorowane cyferki podniosły bunt uznając, że należy im się większe zainteresowanie. Podszczypywały, szturchały, trącały i tarmosiły. Efekt dopominania się przez metrykową datę swoich praw, bohaterka opisała w pamiętniku nietypowych świąt.


Jolanta Kwiatkowska "Tak dobrze, że aż źle"; Wydawnictwo: MG; Format: 149 x 224 mm; Liczba stron: 232; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-61297-66-6

Daniel Koziarski


Kup książkę

Tagi: Jolanta Kwiatkowska, Jesienny koktajl,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany