Ostatnie tchnienie słynnej Meehan?

kzarecka

2010-07-04

ostatnie_tchnienie_1607 lipca swoją premierę będzie miała kolejna książka z serii o dziennikarce Paddy Meehan. W "The Wall Street Jurnal" napisano: - Paddy Meehan jest najmniej prawdopodobnym i najbardziej realistycznym detektywem współczesnej prozy kryminalnej. Do życia powołała ją Denise Mina. Polscy czytelnicy mieli już przyjemność zaznajomić się z "Polem krwi" (Paddy jest początkującą dziennikarką) i "Martwą godziną" (tutaj pracuje już jako etatowa dziennikarka; na marginesie - książka była nominowana do Edgar Award). Tym razem do rąk dostaną "Ostatnie tchnienie", gdzie Meehan będzie musiała rozwikłać zagadkę. Czy zdąży, zanim ją, bądź jej syna, dogoni śmierć?


O książce - Trzecia z zapowiedzianych pięciu części cyklu o Paddy Meehan. Akcja powieści rozgrywa się w 1990 roku, gdy główna bohaterka, jako ceniona felietonistka, posiada własną kolumnę i jest... samotną matką. Odnalezione zostaje ciało byłego chłopaka Paddy, korespondenta wojennego Terry'ego Hewitta, uprowadzonego w środku nocy, rozebranego do naga i zabitego strzałem w tył głowy. Jedyną spadkobierczynią jego domku na wsi i wszystkich znajdujących się tam dokumentów okazuje się właśnie Paddy. Niedługo później odkryte zostaje drugie ciało - współpracującego z Terrym fotografa. Policja podejrzewa atak terrorystyczny. Splądrowane mieszkanie i wizyta tajemniczego nieznajomego utwierdzają Paddy w przekonaniu, że ona i jej pięcioletni syn znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Wiedząc, że nie pozostaje jej nic innego, jak rozwikłać zagadkę, zostawia chłopca pod opieką jego ojca, a sama wyrusza na poszukiwanie prawdy.

Denise Mina "Ostatnie tchnienie"; Wydawnictwo: W.A.B.; Tłumaczenie: Maciej Świerkocki; Format: 123 x 195 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7414-796-5

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Edgar Award, kryminał,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany