Chociaż Ty nadchodzisz, to ja zamorduję

kzarecka

2010-07-04

piatek_160Czasami przychodzi chwila, gdy chce się wymordować pół świata. Czasami przychodzi chwila, że znajdzie się jeden delikwent, którego należy zabić, ukatrupić i zakopać. Czasami... Czy właśnie owa chwila nadeszła? Grzmię i buczę, a On niechaj kuli się i skomli. ON - Daniel Koziarski. Ubić go? A jakże! A za co? A za to, iż nie przyznał się, że w antologii "Piątek, 2:45" znajduje się jego opowiadanie! Zamiast przybiec, przylecieć, szepnąć słówko - napisz, powiadom czytelników, to ten - besta jedna! - nic. Siedzi cicho. Choć zaczynam się zastanawiać - a może kiedyś tam coś wspominał? ... No nic, ukatrupię go. A wy, póki co, zaopatrzcie się we wspomnianą książkę.


O książce - Piątek, 2:45. Właściwie już sobota. Ale to, co zakończone, trwa nadal, to co się kończy, dopiero się zaczyna. Choć większość śpi, nie śpią ci, którzy nie chcą lub nie mogą albo coś im spać nie pozwala. Ponieważ o tej porze sporo się dzieje - jak kraj długi i szeroki.

Opowiadają o tym sugestywnie młodzi, zdolni autorzy, każdy w swoim niepowtarzalnym stylu. Warto wejść w głębię nocy i poznać te zajmujące historie, gdzie realizm miesza się z fantazją, powaga z groteską, a humor z dramatem. W piątek o 2:45 czas zwalnia, by nagle przyspieszyć, a sprawy duże i małe nabierają nowych znaczeń w życiu bohaterów antologii. Dzięki temu "Piątek, 2:45" to solidna porcja rozrywki, jak i refleksji w jednym, doprawiona zróżnicowana narracją i wciągającą fabułą.

Krzysztof Beśka, Dawid Kornaga, Daniel Koziarski, Filip Onichimowski, Grażyna Plebanek, Marta Syrwid, Antonina Turnau, Paweł Ziętek "Piątek, 2:45"; Wydawnictwo: Filar; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 224; Okłądka: miękka; ISBN: 978-83-61995-17-3

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Antologia, Koziarski, Kornaga, Beśka, Plebanek, Onichimowski,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany