Nowy Jork bez niani zginie

kzarecka

2010-08-16

powrotniani_160Mnóstwo pieniędzy i za mało czasu dla dzieci. Efekt, według Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus, tragiczny. Żeby temu zaradzić, naprawić stosunki panujące w amerykańskich rodzinach, autorki wysłały Nanny. Tak powołały do życia słynną bohaterkę książki "Niania w Nowym Jorku". Powieść w samej tylko Polsce sprzedała się w nakładzie 220 tysięcy. Czy dalsze losy Nanny, czyli "Powrót niani", powtórzy sukces poprzedniczki? Zobaczymy. Jedno już wiemy - pisarki zaserwowały książkę o walce nie tylko z nastolatkami, ale i równolatkami. Zdaje się, że Nowy Jork to wielka szkoła przetrwania.


O książce - Nanny zaczyna nowe życie. Wkracza w dorosły świat nowojorskiej socjety w towarzystwie przystojnego męża, ukochanego pieska i Chanel. Na co dzień Nanny walczy z remontem nowego domu w Harlemie, nieobecnością Ryana, który przebywa w Afryce z kolejną misja ONZ, oraz usiłuje rozkręcić własną firmę konsultingową. Jej kariera gwałtownie przyśpiesza, gdy otrzymuje propozycję współpracy z prestiżową nowojorską szkołą. Szybko okaże się jednak, że codzienne kłopoty Nanny to prawdziwy relaks, w porównaniu z katastrofą, jaką sprowadza ze sobą Grayer, jej dawny wychowanek z Piątej Alei.

Nanny powraca, by po raz kolejny wcielić się w rolę opiekunki, teraz jednak o wiele mądrzejszej i dojrzalszej. Przyjdzie jej rozwiązywać nie tylko domowe problemy Grayera i jego brata Stiltona, uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych do szkół z internatem, poznawać erotyczne gierki uprzywilejowanych nastolatków, ale przede wszystkim stawić czoło swoim dawnym koleżankom. Czy wytrzyma konfrontację z tymi zamożnymi żonami nowojorskich bankierów? Zblazowanymi zakupowiczkami, żyjącymi o wodzie i marchewce, specjalistkami od operacji plastycznych i kart kredytowych? Młodymi matkami, które posyłają dzieci na tai-chi dla maluchów, prawdziwymi władczyniami Piątej Alei? Niania powraca, by odbudować rodzinę i, być może, stworzyć swoją.

W bezpośrednim, pełnym humoru i niepozbawionym złośliwości stylu, autorki przedstawiają dalsze losy swojej ulubionej bohaterki, jeszcze głębiej wnikając w nęcącą zbytkiem i bogactwem atmosferę Nowego Jorku. Nic tak nie intryguje, jak życie mieszkańców Piątej Alei. Nic tak nie szokuje jak grzechy, które próbują ukryć.

Emma MacLaughlin, Nicola Kraus "Powrót niani"; Wydawnictwo: Znak; Format: 136 x 205 mm; Liczba stron: 412; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-1416-3

KaHa

Kup książkę

Tagi: Nicola Kraus, Dedykacja, niania, superniania, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany