One zmieniają świat

kzarecka

2010-08-16

trzy_kobiety_z_westport_160."Trzy kobiety z Westport" reklamowane są jako współczesna wersja najsłynniejszej książki Jane Austen - "Rozważna i romantyczna". Powieść Cathleen Schine również ma szanse na sukces zwłaszcza, że jej popularność może zwiększyć realizowany przez HBO serial (jeśli rzeczywiście nic się nie zmieni i nie zakończy się jedynie na zakupie praw do ekranizacji). W "The New York Review of Books" o najlepszej książce Schine napisano: "Mądra, zgrabnie skonstruowana i poruszająca do głębi. Jest hołdem złożonym Jane Austen i łączy w sobie wszystkie charakterystyczne dla jej prozy cechy: satyryczny obraz społeczeństa, sarkastyczny dowcip, delikatny urok, plastyczny język i zamiłowanie do szczegółu".


O książce - W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieść się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla której zupełnie stracił głowę. Konsekwencje jego decyzji najbardziej odczują niespodziewające się niczego żona i ich dwie córki. Miranda jest energiczną, zdecydowaną kobietą o duszy romantyczki, pełną entuzjazmu i optymizmu. Annie to jej zupełne przeciwieństwo – nad wiek poważna i rozsądna. Wyjeżdżają wraz z matką na wieś, gdzie ich życie zupełnie się odmieni…

"Elle": - Zamieńcie dystyngowaną dziewiętnastowieczną Anglię na ekskluzywne dzielnice współczesnego Connecticut, dodajcie dwie siostry – jedną porywczą, drugą praktyczną – i doprawcie to wszystko szczyptą romansu, rodzinnych niesnasek, nagłych wypadków i wspaniałych niespodzianek.

"The New Yorker": - Dzięki swojemu wspaniałemu poczuciu humoru i dystansowi Schine w figlarny sposób przedstawia i analizuje kłamstewka, oszustwa, zagubienie i rozterki uczciwych serc swoich bohaterów.

"Wall Street Journal": - Nie istnieje taka książka Cathleen Schine, która byłaby pozbawiona ciętego poczucia humoru i ostrego spojrzenia na rzeczywistość.

"The Boston Globe": - Schine wprawia typową dla Austin maszynerię w idealny ruch… Dodając jej nowoczesne akcenty i utrzymując odpowiednie tempo narracji uzyskuje ruchomy, żywy obraz… Szukanie podobieństw i różnic pomiędzy historiami z początku XIX i XX wieku, to wspaniała zabawa, ale największą przyjemność daje poznanie powołanych do życia przez autorkę dziewcząt i śledzenie ich niezręcznych prób znalezienia szczęścia…

"US Today": - "Trzy kobiety z Westport" to powieść tak pełna radości życia, że jej pisanie musiało sprawiać autorce prawdziwą frajdę. To współczesna powieść o fabule luźno opartej na historii znanej nam z "Rozważnej i romantycznej" Jane Austen.

Cathleen Schine "Trzy kobiety z Westport"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 344; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-437-2

KaHa

Kup książkę

Tagi: Jane Austen, Prószyński, Drobny kłopot, Mark Haddon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany